I balkon v bytovce lze zkrášlit k nepoznání

Tipy a inspirace 09. srpna 2017 | 08:44 — Helena Malá
Vlastníte balkon, ale připadá vám šedivý a nudný? Zkrášlit lze úplně každý, chce to jen pár dobrých nápadů. Někdy totiž stačí úplná maličkost.
Dalších 6 fotografií v galerii
S trochou šikovnosti lze z každého balkonu vykouzlit krásné místo k odpočinku. / Shutterstock

Snad každému balkonu sluší květiny, ale vyzdobit ho lze i jinak. Někdy stačí pár dekorací, hezký nábytek lákající k posezení a v některých případech postačí vzít si do ruky barvu a štětku a vdechnout stěnám balkonu trochu života.

Malování a výzdoba balkonových zdí

Pokud máte balkon, který je orientovaný na severní stranu, budou mu slušet spíše teplejší odstíny barev. Díky barvám se prostor zútulní a rozjasní, i když zrovna nebude svítit slunce. Skvěle bude vypadat například hnědá, oranžová či žlutá barva. Naopak pokud máte balkon orientovaný na jižní stranu, zvolte raději studenější odstíny barev, protože pokud vás obklopí sluníčko, budete si se studenými barvami připadat jako v příjemném chládku. Hodí se například bílá, modrá či šedá. Když už máte vymalováno a barva je zaschlá, můžete na nově natřenou balkonovou stěnu nalepit různé kamínky, co jste si přivezli z dovolené, nebo můžete nechat po zdi pnout nějakou plazivou rostlinu, například břečťan nebo přísavník.

Rostliny vhodné na balkon

Na balkoně lze prakticky pěstovat cokoliv, a to nejen květiny, ale i třeba bylinky nebo drobnější zeleninu. Na balkonech se obvykle skvěle daří paprikám nebo rajčatům. Výběr rostlin byste ovšem měli přizpůsobit tomu, na jakou světovou stranu máte balkon orientovaný. Některé květiny prahnou po přímém slunci, dalším trocha stínu nevadí.

Nábytek na balkon

Co se týká nábytku, fantazii se meze nekladou, můžete zvolit nábytek dřevěný, plastový, kovový či ratanový. Pokud máte peníze nazbyt, můžete si nechat udělat posezení na míru, v opačném případě si můžete nábytek na balkon vyrobit doma sami, například z palet, bedýnek a podobně.

Inspiraci, jak může balkon vypadat, najdete v naší fotogalerii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Helena Houdová zapózovala se svojí babičkou: Ve dvaadevadesáti vypadá fantasticky!

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...

Zázrak jménem cibule. Královna kuchyně, která zaručeně...