I balkon v bytovce lze zkrášlit k nepoznání

Tipy a inspirace 09. srpna 2017 | 08:44 — Helena Malá
Vlastníte balkon, ale připadá vám šedivý a nudný? Zkrášlit lze úplně každý, chce to jen pár dobrých nápadů. Někdy totiž stačí úplná maličkost.
Dalších 6 fotografií v galerii
S trochou šikovnosti lze z každého balkonu vykouzlit krásné místo k odpočinku. / Shutterstock

Snad každému balkonu sluší květiny, ale vyzdobit ho lze i jinak. Někdy stačí pár dekorací, hezký nábytek lákající k posezení a v některých případech postačí vzít si do ruky barvu a štětku a vdechnout stěnám balkonu trochu života.

Malování a výzdoba balkonových zdí

Pokud máte balkon, který je orientovaný na severní stranu, budou mu slušet spíše teplejší odstíny barev. Díky barvám se prostor zútulní a rozjasní, i když zrovna nebude svítit slunce. Skvěle bude vypadat například hnědá, oranžová či žlutá barva. Naopak pokud máte balkon orientovaný na jižní stranu, zvolte raději studenější odstíny barev, protože pokud vás obklopí sluníčko, budete si se studenými barvami připadat jako v příjemném chládku. Hodí se například bílá, modrá či šedá. Když už máte vymalováno a barva je zaschlá, můžete na nově natřenou balkonovou stěnu nalepit různé kamínky, co jste si přivezli z dovolené, nebo můžete nechat po zdi pnout nějakou plazivou rostlinu, například břečťan nebo přísavník.

Rostliny vhodné na balkon

Na balkoně lze prakticky pěstovat cokoliv, a to nejen květiny, ale i třeba bylinky nebo drobnější zeleninu. Na balkonech se obvykle skvěle daří paprikám nebo rajčatům. Výběr rostlin byste ovšem měli přizpůsobit tomu, na jakou světovou stranu máte balkon orientovaný. Některé květiny prahnou po přímém slunci, dalším trocha stínu nevadí.

Nábytek na balkon

Co se týká nábytku, fantazii se meze nekladou, můžete zvolit nábytek dřevěný, plastový, kovový či ratanový. Pokud máte peníze nazbyt, můžete si nechat udělat posezení na míru, v opačném případě si můžete nábytek na balkon vyrobit doma sami, například z palet, bedýnek a podobně.

Inspiraci, jak může balkon vypadat, najdete v naší fotogalerii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zakladatel Amazonu staví obrovské hodiny za stovky milionů. Budou měřit čas tisíce let a nejen to

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...