Chcete bílou kuchyňskou linku? Zvažte nejčastější pro a proti

Kuchyně 07. ledna 2018 | 14:27 — Marie Drahá
Odborníci na bydlení jim nakloněni nejsou, Češi je milují. A nejen Češi. Trend bílých kuchyní k nám přišel ze Skandinávie a těší se dlouhodobě velké oblibě. V kombinaci s přírodním dřevem tvoří nestárnoucí nadčasový model. Bílá kuchyň je čistá. Podle odborníků ale nikdy ne na dlouho.
Další 2 fotografie v galerii
Bílá kuchyň má své zastánce i odpůrce / Shutterstock

Kdo nemá jasnou představu o své kuchyni ani preferenci určitých barev, jde většinou při koupi linky právě do dřeva nebo do bílé, případně jejich kombinace. Taková kuchyň je svým způsobem nadčasová a univerzální. Odborníci od ní ale odrazují. Je podle nich velmi nepraktická a nevyvolává chuť k jídlu. Existují v podstatě dva tábory. Jsou ti, kteří nedají na bílé kuchyně dopustit, a další, jež by si ji nikdy nepořídili. Pokud si nejste jisti, ke kterému se přiklonit, pomůžeme vám rozhodnout se.

 Nejčastější pro a proti

  • Bílá je nepraktická, protože je na ní vidět každý flek, argumentují odborníci. A na červené vidět není? Špiní se všechny kuchyně a umývat je musíme tak či tak. V tomto případě se spíš stává bílá výhodou. Nečistotu hned vidíme a setřeme. Zatímco na barevné kuchyni se může držet nějakou dobu, což hygieně rozhodně nepřidá. 

  • Bílá se může jevit jako velmi problémová, pokud máte doma děti. Láká ke kreslení. Pokud jim však pořídíte smývatelné fixy, není co řešit. Postačí obyčejná houbička s jarem. 
  • Že je bílá sterilní? Možná tak v nemocnici. Naopak má tu výhodu, že jde zkombinovat s jakoukoliv barvou. A pokud toužíte po kompletním čistém vzhledu, ani ten nemusí vypadat unyle. Jednoduše to vyřešíte barevnými doplňky. Utěrky, chňapky, nádobí – kuchyňský sortiment dnes pořídíte ve všech možných barvách. A můžete kdykoliv obměňovat. 
  • Škrábance jdou na bílé víc vidět, poukazují odborníci. Jenže jsme zpátky u toho, na které lince vidět nejdou? Navíc existuje několik způsobů, jak podkladový materiál zatřít. Zamaskovat jej můžete bílým sprejem, barvou nebo lakem na nehty. Amatérské? Možná. Ale odstín barvy sladíte s linkou určitě lépe než v případě barevné. 
  • Bílá kuchyň prý rychle stárne. A ráda žloutne. To je sice pravda, ale bělících prostředků je dnes na trhu celá řada. Jsou účinné. O klasických pomocních jako je sůl nebo jedlá soda nemluvně. 
  • Lesklý lak možná kuchyň oslňuje, ale také prosvětluje. Bílá linka je ideální variantou do malých kuchyní, kde dokáže prostor opticky zvětšit. Hodí se i tam, kde není v kuchyni okno. Pokud máte malou kuchyň a přemýšlíte, jak ji zvětšit, poradíme vám zde
  • Většina domácností má dnes kuchyň propojenou s obývákem. Že je problém sladit nábytek? Vůbec ne. Pokud nepreferujete bílou na komodě pod televizí nebo knihovně, přikloňte se ke dřevu. V kombinaci s bílou nikdy nezestárne. A beztak máte na bílé lince dřevěnou desku.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete od března vyrazit

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Zavřít reklamu