Originální prvek domácnosti či zahrady? Využijte staré sudy!

Tipy a inspirace 14. července 2017 | 10:11 — Anna Novotná
Dřevěné sudy, převážně dubové, se používají od nepaměti ke zrání těch nejkvalitnějších vín. Poté z nich můžeme vyrobit designové předměty, které vám přinesou nejen užitek, ale i radost do vašich interiérů a exteriérů.
Dalších 15 fotografií v galerii
Staré sudy se dají ještě parádně zužitkovat! / Pinterest

Sudy na víno, designové stálice, které nezměnily tvar od té doby, co se začaly vyrábět a používat. Na několika příkladech si uvedeme, co se stane, pokud se nezbavíme zdánlivě zbytečných věcí. Stylový předmět bez přítomnosti kreativity bychom asi daleko nenašli. Designéři mají to štěstí, že se na svět dívají přes jinou, fantazijnější optiku.

I ve fádně vypadajícím sudu můžeme vidět stylový předmět. Na začátek stačí dostat dobrý nápad, to ostatní přijde samo.

Pokud potřebujeme na party další stůl, neváháme si přikutálet nějaký prázdný sud, který postavíme a položíme na něj sklenice. Stůl, ostrůvek, máme-li k dispozici dva sudy, položíme na ně desku a vznikne nám improvizovaný psací stůl, který výborně zapadne do rustikálního interiéru. Další z možností je vtělit dřevěné sudy do nábytku. Proč investovat do koupě kuchyňského ostrova, když se o jeho vznik můžeme přičinit i sami? K jeho výrobě budeme potřebovat dva sudy a krycí desky.

S dřevěnými sudy se můžeme různě pohrát. Když je rozříznete na polovinu, postaráte se o vznik netradičních stolků. Pokud si nejste jistí použitím sudů v domácnosti, tak je po menší přeměně instalujte na balkon, terasu nebo do zahrady ve formě efektních květináčů. Ve vinném sklípku, láhve vína poklademe do sudu. Ale abychom měli vše pěkně zorganizované, z přední strany na ně vyřízneme otvory. Pokud přece máme vytvořené místo na uskladnění vína, dotvoříme ho jednoduchým stolem ze sudu, kolem kterého umístíme židle.

Objem sudů na víno ​​se pohybuje od jednoho do sta litrů. Kvalitní materiál dubové dřevo, z něhož jsou sudy obvykle vytvořeny, je pevné, kvalitní a odolné vůči povětrnostním podmínkám. Proto z nich můžete vytvořit rovněž zahradní nábytek.

Podívejte se do galerie na krásné nápady, jak krásně můžete využít obyčejné sudy na víno.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin se pochlubili fotkou svého novorozeného syna. V šedesáti se stal pětinásobným otcem!

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...