Denně čerstvá polévka bez míchání a hlídání sporáku. S polévkovačem je za půl hodiny na stole

Spotřebiče 20. května 2018 | 11:10 — Marie Drahá
Nejrůznějších spotřebičů je dnes na trhu přehršel, ale k těm nejlepším patří bezesporu polévkovač. Funguje na principu: přidej suroviny, zapni a servíruj. Obrovsky usnadní práci i čas všem zaneprázdněným, kteří se chtějí zdravě stravovat, i maminkám s malými dětmi.
Další 3 fotografie v galerii
Polévka hotová za půl hodiny. Bez hlídání a bez míchání / Pixabay

Jak polévkovar vypadá? Podobně jako rychlovarná konvice – nádoba s uchem a víkem, na kterém jsou tlačítka. Pomocí těch se dá spotřebič jednoduše ovládat. Jestli váháte, zda si pořídit další zavazadlo do kuchyně, vězte, že polévkovač umí nejen polévky, ale slouží i jako smoothie maker, dokáže vyrobit omáčky, přesnídavky a pyré. A pozor, polévky umí i s kousky! Program mixování je totiž volitelný.

Jak se polévkovar obsluhuje?

Velmi jednoduše. Nakrájíte si zeleninu, maso, připravíte luštěniny, brambory – zkrátka suroviny, z nichž chcete polévku uvařit. Naplníte jimi nádobu, určíte program a můžete si jít svou cestou. Není třeba míchat ani hlídat, aby polévka na sporáku neutekla. Polévkovar ji pohlídá za vás. A nebojte se, že bude polévka planá! Polévkovar umí totiž nejen vařit, ale i restovat cibulku či zeleninu.

Zapomněli jste na něco? Žádný problém. Během vaření je možné přidat jakoukoliv surovinu a spotřebič znovu zapnout. Záleží na typu polévek, ale některé bývají hotové už za 20 minut, jiné trvají jednou tolik. Je lepší připravovat je těsně před obědem nebo večeří. Polévkovač obvykle dokáže vyrobit čtyři až šest porcí podle typu spotřebiče. Pokud děláte hlavní příkrmy pro děti, funguje stejně. Stačí do něj vložit suroviny, povařit a na závěr rozmixovat. Vaši nejmenší mohou tak mít denně čerstvou stravu.

Polévkovač bývá opatřen protiskluzovou úpravou, aby při výkonu nejezdil po lince. Díky vrtulce uvnitř nádoby se polévka nikdy nepřepálí. Nabízí dokonce udržení jídla v teple, a to většinou 40 minut po dovaření. Polévkovač se dá pořídit podle značky a funkcí v průměru za několik tisíc korun. Jaký pomocník se vám bude hodit, pokud milujete těstoviny, si přečtěte zde.

Údržba spotřebiče

Zkušenosti říkají, že ihned po uvaření polévky je dobré ji rozlít do talířů a případný zbytek bokem do hrnce či do mísy. Čištění spotřebiče, který je zapojený do elektřiny, by totiž po zaschnutí mohlo být problematické. Takhle jej umyjete hezky začerstva vodou a houbičkou a bez potíží. Některé polévkovary disponují funkcí automatické čištění.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci Mӧlltal již od této neděle

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Zavřít reklamu