Zabraňte slunečním paprskům udělat z bytu saunu!

Interier 21. července 2017 | 08:54 — Anna Novotná
Už je za námi pár dní, kdy se sluneční paprsky ve velké míře opíraly do oken domu a dovnitř sálaly ještě větší horko, než bylo venku! Pokud chcete zabránit tomu, aby v bytě bylo jako v sauně, pořiďte si kvalitní žaluzie. Mezi nejúčinnější žaluzie se v boji proti slunci řadí rozhodně ty předokenní.
Další 2 fotografie v galerii
Sluneční paprsky udělají z vašeho domova skleník. / Internet

Předokenní žaluzie totiž sluneční paprsky odrazí ještě dřív, než stihnou rozpálit okno. S jejich instalací do oken rodinných domů je nejlepší počítat už při stavbě domu, avšak nijak obtížná není ani dodatečná montáž. Výběr lamelových rolet je velmi pestrý, můžete je mít z hliníku, z PVC nebo i ze dřeva. Venkovní rolety lze ovládat pomocí šňůry, tyče s klikou nebo i elektromotorem.

Setkat se můžete také s možností reflexních fólií, které se aplikují na sklo oken zvnějšku. Sluneční paprsky tato neviditelná ochrana odráží. Pořídit si ji můžete do několika tisíc korun. Na trhu však najdete i termoizolační fólie, které také chrání před slunce, ale navíc v chladných měsících brání úniku tepla z bytu ven.

Staré dobré rolety

Jednoznačně nejpoužívanější stínící technikou už mnoho let zůstávají horizontální interiérové žaluzie. Vyrábějí se převážně hliníkové a k dostání jsou v široké škále barev. Tento osvědčený způsob má v domácnosti většina lidí. V boji proti slunci sice nejsou stoprocentní, ale většinu paprsků zachytí. Ke klasice už dnes patří i staré dobré rolety, které se vyrábějí ze speciálního polyesteru s antistatickou úpravou. U rolet lze zvolit i variantu s bočními lištami, ty totiž brání pronikání světla po stranách.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Největší amatérská ponorka na světě se potopila! Policie nyní hledá záhadnou novinářku, která je možnou obětí

Oprava pákové baterie

Knihy a knihovny dodají kouzlo vaší domácnosti

Dva skvělé nápady, jak využít starý ručník

Nezvrtejte výběr vrtačky

Jak využít staré plechovky

Kdy, kam a na jaké houby vyrazit?