Zabraňte slunečním paprskům udělat z bytu saunu!

Interier 21. července 2017 | 08:54 — Anna Novotná
Už je za námi pár dní, kdy se sluneční paprsky ve velké míře opíraly do oken domu a dovnitř sálaly ještě větší horko, než bylo venku! Pokud chcete zabránit tomu, aby v bytě bylo jako v sauně, pořiďte si kvalitní žaluzie. Mezi nejúčinnější žaluzie se v boji proti slunci řadí rozhodně ty předokenní.
Další 2 fotografie v galerii
Sluneční paprsky udělají z vašeho domova skleník. / Internet

Předokenní žaluzie totiž sluneční paprsky odrazí ještě dřív, než stihnou rozpálit okno. S jejich instalací do oken rodinných domů je nejlepší počítat už při stavbě domu, avšak nijak obtížná není ani dodatečná montáž. Výběr lamelových rolet je velmi pestrý, můžete je mít z hliníku, z PVC nebo i ze dřeva. Venkovní rolety lze ovládat pomocí šňůry, tyče s klikou nebo i elektromotorem.

Setkat se můžete také s možností reflexních fólií, které se aplikují na sklo oken zvnějšku. Sluneční paprsky tato neviditelná ochrana odráží. Pořídit si ji můžete do několika tisíc korun. Na trhu však najdete i termoizolační fólie, které také chrání před slunce, ale navíc v chladných měsících brání úniku tepla z bytu ven.

Staré dobré rolety

Jednoznačně nejpoužívanější stínící technikou už mnoho let zůstávají horizontální interiérové žaluzie. Vyrábějí se převážně hliníkové a k dostání jsou v široké škále barev. Tento osvědčený způsob má v domácnosti většina lidí. V boji proti slunci sice nejsou stoprocentní, ale většinu paprsků zachytí. Ke klasice už dnes patří i staré dobré rolety, které se vyrábějí ze speciálního polyesteru s antistatickou úpravou. U rolet lze zvolit i variantu s bočními lištami, ty totiž brání pronikání světla po stranách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bláznivý nápad: Přestavěný Nissan GT–R lze řídit pomocí ovladače PlayStation

Zpracování švestek na zimu: Rady a tipy jak na povidla a...

Chcete mít dokonale lesklý a čistý dřez? Vyzkoušejte náš...

Sušení potravin: Vyrobte si zdravé mlsání pro dlouhé zimní...

Zbavte se zbytečných chemikálií! Vydezinfikujte byt stejně...

Starší nebo nepoužívaný lak na nehty nevyhazujte. Máme pro...

Houby stále rostou! Máme pro vás několik doporučení, jak je...