Kožešiny dodájí vašemu bytu nádech luxusu! A navíc krásně zahřejí

Interier 26. září 2017 | 18:20 — Anna Novotná
Kožešina dokáže v bytě udělat neskutečné divy! Interiér rázem získá nádech luxusu. A je jedno, zda zvolíte kožešiny přírodní nebo umělé, výrobci už dokáží tento materiál perfektně napodobit. I když je jasné, že přírodní kožešina je zcela jedinečná.
Dalších 10 fotografií v galerii
Kožešiny byt nádherně proteplí / Pinterest

Kožešiny v interiéru mohou mít různé podoby. Nejčastěji se objevují v ložnicích. Někdo nedá dopustit na kožešinovou předložku před postel, jiný přehodí kožešinu elegantně přes postel. Někteří zase kožešinu dají na zeď místo obrazu. Fantazie je jen na vás.

Parádu nadělají kožešiny i v jiných místnostech, například v obýváku. Nápadů je moc. Od malých kožešinových polštářků přes plédy, přehozy, kožešinové sedáky až po kožešiny na zem. Pro umístění kožešin a kůží prakticky neexistují žádné hranice. Vypadají nádherně v minimalistických, klasických i romantických prostorách. Perfektně doladí také koloniální či etno styl. Kožešiny dokáží také změkčit ostré linie bydlení ve stylu high-tech. Výborně ladí s dřevem, keramikou, sklem, kovem i cihlou.

Velkým nestárnoucím trendem jsou zvířecí kůže, které jsou k dostání v různém provedení. Zajímavě vypadají i ty dobarvované a jejich pořízení vás určitě nezruinuje. Hovězí kůže se dají pořídit už za pár tisíc korun.

Údržba kožešin není žádná věda. Umělé chlupatice jen vytřepete a vyčešete jemným kartáčem ve směru vlákna. Případné znečištění odstraníte jemným vytíráním roztoku vody a kvalitního pracího prášku.

Poradíte si ale i s údržbou kožešin pravých. Kožešinu nejprve vyklepeme, pak vytřeme technickým benzínem, acetonem, perchloretylenem nebo podobným těkavým odmašťovadlem. Lze použít i technický líh, ten prý dodává srsti lesk. Pak si sežeňte piliny z nepryskyřičnatého stromu (tedy ne ze smrku nebo borovice), případně hrubou mouku nebo krupici. Sypký materiál nechte nasáknout odmašťovadlem (jednoduše se obojí dá do misky a promíchá), a poté směsí důkladně vytřete srst. Díky sypkému materiálu se odmašťovadlo dostane k celému povrchu chlupu. Nechte ještě nějakou dobu působit a potom vše znovu vyklepejte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Českým vědcům se podařil unikátní objev. Pod ledem Antarktidy objevili ukrytá tři jezera

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...