Jednoduché a cenově dostupné řešení, jak efektně vylepšit stěny vašeho bytu

Interier 26. července 2017 | 10:49 — Anna Novotná
Dokonalá iluze! Přesně takový dojem získá každý, kdo se podívá na zeď s 3D tapetou. Jedno, zda je na ní vesmír, divoká zvířata nebo abstraktní obrazce. 3D tapety dokáží naprosto proměnit váš dům či byt, jejich použití je přitom snadné a cena dostupná.
Dalších 13 fotografií v galerii
Dokonalá iluze pomocí tapet / Pinterest

Mimořádně efektní jsou velkoplošné grafické 3D tapety s jedním velkým motivem rozvrženým na celou stěnu, na které narazíte v nabídce designových studií. Ta zároveň často nabízejí možnost vyrobit tapetu přesně na rozměr vaší zdi.

Nechte si udělat cenovou kalkulaci, možná budete příjemně překvapení tím, že ani tato nabídka není příliš drahá. Výhodou je navíc originalita, protože tyto tapety se nabízejí jen ve velmi malých sériích.

Největší nabídka je mezi papírovými 3D tapetami, které jsou zároveň finančně nedostupnější. Hodí se proto i pro použití například v kuchyni či dětském pokoji. Do těchto místností můžete bez obav nalepit tapety s konkrétními motivy, děti jistě ocení například motivy z oblíbených filmů, princezny či dinosaury, zatímco útulnost vaší kuchyně podtrhne trojrozměrné kuchyňské zátiší.

Jak se 3D tapety udržují?

Údržba je snadná, neboť se jedná o vysoce kvalitní materiál včetně použitých barev. V zásadě platí, že jakékoli ušpinění jde velmi lehce odstranit pomocí navlhčené utěrky a saponátu.

Je samotná instalace - nalepení 3D tapety snadná záležitost?

Lepení tapet někdo pokládá za velmi jednoduchou věc, kdežto druhý se raději drží v povzdálí. Takže pro někoho to bude banalita a druhý si nemusí vědět rady. Instalace je časově poněkud náročnější, než běžné lepení tapet, ale při dodržení technologického postupu (leták s návodem k instalaci je součástí balení) je to poměrně snadné.

Do jakých interiérů se 3D tapety nejlépe hodí?

V podstatě kamkoliv, vždy se dají na míru přizpůsobit danému místu, ale nejlépe vyniknou v moderních bytových prostorech, a pak samozřejmě v kavárnách, klubech, restauracích, obchodních centrech, kancelářích a podobně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...