Kusové koberce jsou praktické a trendy. Důležitý je výběr materiálu

Interier 13. listopadu 2017 | 15:43 — Anna Novotná
Koberce jsou bezpochyby módní, ale měly by ladit s nábytkem, barevnými tóny stěn i se závěsy. V posledních letech jsou oblíbené kusové koberce. Jsou praktické všude tam, kde naše nohy přicházejí do styku se studenou podlahou. 
Další 1 fotografie v galerii
Kusové koberce doplňují prostor každého bytového interiéru / Shutterstock

Koberce plní v interiéru hned několik funkcí. Velmi dobře pohlcují prach a nečistoty, tlumí hluk, zlepšují akustiku v místnosti a jsou příjemné i na dotek. A v neposlední řadě zkrátka vypadají dobře. Často se zdá, jako by místnost bez koberce nebyla kompletní.

Rozměry kusových koberců

Pokud se rozhodnete pro koupi, můžete vybírat ve stálé nabídce i ve výprodeji kusových koberců. Kusové koberce pořídíte v mnoha rozměrech. Běžné jsou ty, jejichž šířka se pohybuje od 40 až do 200 cm. Na délku pak mohou měřit od 60 až do 290 cm. Tvar a rozměry kusového koberce vám doporučujeme zvolit i podle velikosti místnosti. V případě obývacího pokoje se bude koberec vyjímat před sedací soupravou, v ložnici je zase ideální volbou k manželské posteli. Jestliže zvolíte dětský kusový koberec, počítejte spíše s menším provedením. Nejoblíbenější a nejprodávanější jsou koberce o velikosti 120 x 170 cm.

Vyznáte se v materiálech?

K výrobě většiny koberců se využívá kombinace přírodních a syntetických vláken – tím je zaručena odolnost, trvanlivost a pružnost. Někdo dává přednost čistě umělým vláknům, jako jsou polyamid, polypropylen nebo polyester – z nich se vyrábějí tzv. zátěžové koberce, které se hodí do hodně namáhaných prostor, třeba kuchyní, chodeb nebo kanceláří. Zcela jiná písnička je vlna a ostatní přírodní materiály (bavlna, sisal, mořská tráva, konopí či kokosové vlákno), které jsou velmi příjemné na dotek a vyznačují se dlouhou životností. Vlněné koberce ale nejsou vhodné do domácnosti s alergiky nebo osobami s dýchacími potížemi, ti by měli volit spíše syntetickémateriály. U vlněného koberce musíte také počítat s vyšší cenou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...