Koupelnové předložky jsou praktickými a estetickými doplňky. Jaký zvolit materiál?

Koupelna 15. října 2017 | 10:12 — Anna Novotná
Je velmi nepříjemné a zároveň také nebezpečné stoupat po koupeli mokrýma nohama na kluzkou podlahu. Pokud tedy chceme zvýšit komfort a bezpečnost v naší koupelně, určitě by v ní neměla chybět koupelnová předložka. Předložky jsou k dostání v různých materiálech, designech i velikostech, mohou se tak stát také elegantním designovým doplňkem.
Další 1 fotografie v galerii
Koupelnové předložky jsou po ručnících, osuškách a županech jediným textilem dotvářející barevnost vaší koupelny / Shutterstock

Za poslední desetiletí si koupelny prošly značným vývojem. Už dávno neslouží jen k nutné hygieně, ale také představují místo pro relaxaci. Pojetí koupelny, jak je vybavená a sladěná záleží však jen na samotném majiteli. Avšak existuje vybavení, které by v těchto prostorách rozhodně nemělo chybět. A tím jsou koupelnové předložky, které mají hned několik výhod.

Výhody koupelnových předložek

Zvyšují v koupelně bezpečí, kde hrozí sklouznutí po mokré podlaze. Mezi jejich přednost patří i snadná údržba a fakt, že snesou vlhké prostředí. Jako další výhoda je, že noha po příjemné koupeli nespočine na studeném. Ale na materiálu, příjemným na dotek. Předložky přispějí rovněž k zabydlenému pocitu a podpoří celkový vzhled koupelny. Jestliže předložka ladí i s dalšími koupelnovými doplňky, bude koupelna vypadat uceleně. Tímto se staly předložky důležitými bytovými doplňky. Spodní strana může být opatřena protiskluzovou vrstvou. Z horní strany většinou disponují vynikající savostí.

Jaký zvolit materiál?

Předložky z přírodních materiálů

Ty se v poslední době těší největší oblibě. Co se týká koupelnových koberečků, může se jednat o přírodní přízi, nebo předložky z žinylkové bavlněné příze. Využívány jsou především zemité nebo pastelové barvy. 

Předložky ze syntetických vláken

Jedná se o polyamidová vlákna, která disponují lepší tvarovou pamětí. Dále o polyakrylová vlákna, která dodávají pružnost a jemnost. Mezi další oblíbené koupelnové předložky se syntetickým vláknem, patří polyakrylová mikropříze. Dodává povrchu jemnost, hebkost a hlavně vynikající savost.

Plastové předložky

Vypadají velmi hezky, ale jsou nepraktické. Jejich strukturovaný povrch, se hůře čistí a zadržují mikroby. Mají rovněž mnohem kratší životnost.

Dřevěné předložky

Ty můžeme znát, již z dávné minulosti. Dřevo, je pro tento způsob užití velice vhodné. V místnosti působí útulně, příjemně. Jeho povrch na rozdíl od plastových předložek, není tak vrapatý a nezadržuje tolik nečistot.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...