Rafinovaný luxus. Koupelna ve stylu glamour

Koupelna 05. února 2017 | 08:25 — redakce
S pojmem glamour jsou pevně spjata slova jako krásný, přitažlivý a sexy. Interiér v glamour stylu určitě není pro troškaře.
Originální, elegantní styl, vyznačující se vysokou sofistikovaností. / Internet

Znáte synonymum pro rafinovaný luxus? My ano, je to glamour. Tento styl je především originální, elegantní a vyznačuje se vysokou sofistikovaností, a to jak ve stylingu, tak i v rozvržení cenového rozpočtu.

Glamour je sexy a současně i cudný styl, který se perfektně hodí právě do koupelen – obzvláště mladých, úspěšných lidí. Jeho atraktivita spočívá také v tom, že pomocí nikterak drahých komponentů lze sestavit unikátní look dle potřeb majitele.

Koupelna zařízená ve stylu glamour je pravým opakem koupelny pojaté v minimalistickém stylu. Bude sice také elegantní, ale rozhodně si nepotrpí na strohost. Platí tady úměra -- čím nápadnější a oslnivější, tím víc glamour.

V modernějším pojetí je tento styl laděn do světlých barev, používá filigránské detaily a zajímavě kombinuje materiály. Objevují se prvky secese, art deca, často jsou přítomny asijské motivy či zvířecí výjevy.

Mezi typické barvy glamour stylu patří barvy syté – tmavě fialová, tmavě růžová, rudá, bordó, černá, které jsou doplněné kovovými barvami – zlatou a stříbrnou - nebo barvou slonoviny, leckdy i bílou. Na podlahu lze využít vysocelesklou dlažbu, na stěny obklady s blyštivými třpytkami nebo zrcadlovými motivy. Aby vyvolaly správný dojem, jsou vyráběny technologií pokovování povrchu nebo přidáním kovových příměsí do povrchové vrstvy.

Svět vysoké módy, pro který je slovo glamour velmi typické, se v zařízení koupelny odráží v krajkových a ornamentálních motivech. Žádaný oslnivý lesk dodá zlato či platina v kombinaci s křišťály, použité například na armaturách a koupelnových doplňcích. Koupelnový nábytek mohou zdobit ušlechtilé exotické dřeviny, prvky perleti, sklo či vysoce lesklý lak.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Trestně stíhaní Řepka s Kristelovou možná vymysleli plán, jak odmítnout jeden proti druhému vypovídat

Z pingpongových míčků lampa? Jde to a vypadá kouzelně

Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu do auta. Nebude vás to...

Vypěstujte si doma vlastní zázvor. Je to velmi jednoduché

Pořiďte dětem zakrslého teddy králíčka. Brzy se stane...

Vyrobte dětem krasohled z papírové ruličky

Nevíte, kam s dětskými výtvory? Udělejte si z nich...