Pěna na holení má v domácnosti mnoho využití. Na všechno stačí ta nejobyčejnější za nejnižší cenu

Tipy a inspirace 27. září 2017 | 21:36 — Anna Novotná
Každý ji máme doma, ale většinou ji používáme pouze na holení různých částí těla. Přitom právě pěna na holení má v domácnosti mnoho dalších využití, o kterých jste možná neměli ani tušení. Přinášíme vám 10 tipů, jak neobvykle využít pěnu na holení.
Dalších 6 fotografií v galerii
Holící pěnu nemusíte používat pouze společně s žiletkou. / Shutterstock

Budete se možná divit, ale pěnu na holení můžete opravdu využít v čištění celé domácnosti. Nemusíte kupovat žádnou speciální pěnu, stačit vám bude ta nejobyčejnější za nejnižší cenu!

Koberec

Pro odstranění zažraných nečistot z koberce stačí nastříkat obyčejnou pěnu na holení přímo na skvrnu. Chvíli drhněte vlhkou houbou a nechte působit přes noc. Ráno jen vyndejte vysavač a místo vyluxujte.

Brýle

Nejenže můžete své brýle pomocí pěny na holení vyčistit, ale navíc tím zabráníte i jejich zamlžování. Naneste pěnu na holení, vyčistěte a doleštěte čistým měkkým hadříkem.

Šperky

Ztratily vaše šperky lesk? Stačí si nastříkat trochu pěny na holení do dlaní a šperky v nich pořádně promnout. Poté vezměte starý zubní kartáček a důkladně vyčistěte.

Lak na nehty

Lakovala jste si nehty a trochu barvy jste omylem nanesla i na kůži okolo prstů? Nevadí! Od toho vám pomůže právě pěna na holení. Odstraní barvu z kůže, ale nikoliv z nehtů!

Zrcadlo

Stejně jako u brýlí zamezíte pěnou na holení mlžení. Což v koupelně oceníte po každé sprše, kdy se zrcadlo snažíte otřít vším možným, abyste se v něm alespoň na chvilku viděli. Stačí pouze nastříkat pěnu do rukou, natřít ji na celou plochu zrcadla a otřít čistým suchým hadříkem.

Trouba

Zapečené kusy jídla, skvrny, mastnota. Toto se bohužel nachází po čase v každé troubě. Hledáte způsob, jak se těchto nečistot zbavit? Nastříkejte do trouby pěnu na holení, vydrhněte houbičkou na nádobí a opláchněte čistou vodou. Nakonec otřete suchým hadrem.

Malování

Rozhodli jste se vymalovat a neměli jste rukavice? S největší pravděpodobností máte na rukou spoustu zaschlé barvy, která jde obtížně smýt, i když je vodou ředitelná. Místo mýdla si ruce potřete pěnou na holení a pořádně vydrhněte. Poté opláchněte vodou.

Dveře u sprchy

Po čase se mohou na dveřích od sprchy objevit zaschlé kapky, otisky rukou a dveře vypadají, jako by byly z mléčného skla. Stačí nastříkat pěnu na holení, omýt houbičkou a důkladně vyleštit suchým hadrem.

Chrom

Vodovodní baterie, stojánky v koupelně, držák toaletního papíru, chromovaný nábytek… Na tom všem se velmi rychle objevují skvrny, které jsou všem na očích. Nastříkejte na ně proto trochu pěny, omyjte houbičkou a vysušte hadříkem.

Přední skla u auta

Pěnu na holení můžete využít i mimo vaši domácnost. Umyjte s ní přední sklo vašeho auta, vyleštěte suchým hadrem a můžete si být jisti, že už se vám nezamlží.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nově vyvinutý materiál je tenký a přitom tak pevný, že zastaví i kulku. Kde všude se plánuje jeho využití?

Pokojové rostliny vám nevydrží ani měsíc? Podívejte se, co...

Vyzrajte na různé druhy škrábanců, od kožených bot až po...

Chuť Francie u vás doma: Připravte rychlý jablečný koláč...

Chová se vaše kočka neobvykle? Možná za tím stojí...

Vyrobte si originální poličku na drobnosti z dřívek od...

BARFování: Trend ve zdravé výživě pro psy