Na co si dát pozor při pronájmu bytu

Tipy a inspirace 08. října 2017 | 09:15 — Helena Malá
Hledáte vhodný byt či nemovitost k pronájmu? Trh s realitami je velký, ale ne každý byt vám bude vyhovovat. A parametry bytu nejsou to jediné, na co si dát při hledání vhodného pronájmu pozor.
Další 2 fotografie v galerii
Pronájem bytu neuspěchejte, ať se nedopustíte chyb, kterých byste později hořce litovali / Shutterstock

Hledání vhodného pronájmu není radno uspěchat. Jinak se může stát, že po prvním měsíci bydlení zjistíte, že je pro vás nemovitost nevyhovující a bude vás čekat další otravné stěhování. Rizika nespokojenosti lze přitom minimalizovat!

Pronájem bytu

Pronájem bytu můžete shánět na vlastní pěst či přes realitní kancelář. Využijete-li realitku, nebudete se muset o nic starat a kvalitní makléř vás lépe nasměruje k pronájmu, který vám bude vyhovovat. Počítejte však s tím, že tato služba není bezplatná.

Na co si dát pozor při pronájmu bytu

Pokud si chcete najít pronájem bytu, se kterým budete spokojeni, je třeba být obezřetní. Pronajímatelé mohou mít různé podmínky. Na co konkrétně si dát pozor?

Informujte se, co je v ceně nájemného započteno. Cena může být uvedená včetně energií nebo bez nich. Zajímejte se i o všechny další poplatky, které se s nájmem mohou pojit.

Jste-li s pronajímatelem dohodnuti, že vám bude pronajímat byt se zařízením, nechte si sepsat předávací protokol, ve kterém bude vše, co v bytě má být. To si pak zkontrolujte. Pokud byste podepsali protokol a vybavení by v bytě nebylo, nedokážete to.

Zkontrolujte, zda má nájemní smlouva všechny náležitosti. Pokud by některé informace chyběly, mohla by být nájemní smlouva neplatná. Předem si nastudujte, co vše má nájemní smlouva obsahovat. Ve smlouvě se zaměřte také na podmínky budoucího ukončení nájmu. Smlouva může být na dobu určitou i neurčitou.

Při stanovování podmínek si dejte také pozor na omezení počtu osob v bytě, možnost či nemožnost mít domácí zvíře (pokud ho máte), změny ve výši nájemného, opravy v bytě atd.

Je dobré vědět více o lokalitě, do které se stěhujete. Bude vám vyhovovat občanskou vybaveností a dalšími nároky, jež na místo bydlení máte?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...