Romantiku v paneláku zajistí falešný krb. Stane se nepřehlédnutelným prvkem vašeho interiéru

Interier 11. února 2018 | 14:34 — Marie Drahá
Bydlíte v paneláku a toužíte po krbu? Praskání dřeva sice neuslyšíte, ale krb mít můžete. Falešný. I přesto, že v něm neplápolá oheň, vypadá velmi působivě. Postará se o to dominantní římsa s prostorem pro ohniště, které vyložíte dřevem nebo svíčkami. Romantika může začít.
Dalších 6 fotografií v galerii
I falešný krb potřebuje v místnosti prostor, aby hezky vynikl / Shutterstock

Kdysi se říkalo, že srdcem domácnosti jsou kamna nebo pec. Dávno je však nahradily praktičtější krby. I ty ale vyžadují komín. Obyvatele panelových nebo některých starších domů si tak o nich mohou nechat zdát. Alternativou jsou pro ně elektrické krby nebo falešné.

Do moderních i tradičních interiérů

Pokud se rozhodnete pro falešný krb, musíte si na něj udělat v prvé řadě místo. Vnímejte jej jako zajímavý kus nábytku, který kolem sebe potřebuje trochu prostoru. Jinak by totiž tolik nevynikl. Někomu může přijít zbytečný, protože vlastně neplní svůj účel. Ale věřte, že umí byt náramně pozvednout. O romantických večerech při svíčkách nemluvě. Hodí se do moderních i rustikálních interiérů.

Falešnou krbovou římsu si lze za několik tisíc pořídit. Můžete si ji ale také nechat vyzdít nebo sestavit. Pokud nemáte v rodině zedníka, který vám to udělá „za dobré slovo“, stavební práce jsou dražší. Mnohem jednodušší je tak druhá varianta. Na konstrukci římsy dobře poslouží sádrokarton a dřevo. Dekor lze vytvořit lištami a celou římsu pak přetřít zvolenou barvou. Tohle zvládnete i sami. Krbové římsy potom umí vyrobit také truhláři. Zvolit můžete například i žulu nebo kámen.

Jestli vás láká improvizace, zkuste si vyrobit římsu svépomocí ze staré skříňky a překližky. Vnitřní stranu komody lze olepit tapetou ve stylu cihly nebo kamene, čelní stranu krbu vyříznete z překližky a přibijete místo dvířek. Namalujete libovolnou barvou, přilepíte umělý štuk a působivou dekoraci máte hotovou. Nádech luxusu dodají vašemu bytu i kožešiny.

Oheň nahradí polena a svíčky

Hloubka krbové římsy určuje, jaký prostor budete mít na odkládání věcí nahoře, a jak hluboké bude případně falešné ohniště. Možná toužíte po tom, aby vypadal falešný krb co možná nejvíc autenticky. Potom počítejte s hloubkou minimálně na délku polen, která naskládáte dovnitř na sebe. K takovému falešnému krbu můžete postavit i nářadí. Na širokou římsu lze pak umístit cokoliv. Pokud je příliš zdobená, volte spíš jednoduché dekorace a naopak. Jednoduchou variantu pozvedne například velkoformátový obraz nebo zrcadlo.

Využít se ale dá hezky i úzký prostor pod římsou. Plápolající oheň plnohodnotně nahradí spoustu stejných různě vysokých svíček. Falešný krb najde místo nejen v paneláku, ale i v rodinných domech. Je zkrátka jednodušší volbou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Podivná houba má neuvěřitelné schopnosti. Zabíjí mravence tak, že z nich udělá zombie

Jak pečovat o pejska v zimě, aby se měl dobře. Dieta,...

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Zavřít reklamu