Na co si dát pozor při výběru mixéru, pokud chcete mít nejlepší smoothie?

Kuchyně 13. března 2018 | 10:16 — Marie Drahá
Jablko, mrkev, červená řepa, avokádo. Nebo je libo čistě ovocnou variantu? Koktejly plné vitaminů pomohou skvěle nastartovat nový pracovní den. Pokud za ně často utrácíte u specializovaných prodejců, určitě zvažte nákup vhodného přístroje.
Další 3 fotografie v galerii
Koupi mixéru je dobré si předem pořádně promyslet / Shutterstock

Výhodou domácího smoothie nebo stolního mixéru je kromě ceny i výběr jednotlivých surovin. Nabídka v kavárnách či frenčízách je sice bohatá, ale jistota, odkud zelenina či ovoce pochází, nulová. Nezbývá, než důvěřovat. V domácím prostředí si nákup pohlídáte – což v případě zdravého životního stylu není věc, kterou by bylo radno podceňovat.

Příprava ovocných či zeleninových šťáv bývá jednoduchá. Do přístroje jednoduše vložíte suroviny, na které máte chuť, spustíte mixování a za pár desítek vteřin máte hotovo. Mixér na šťávy a koktejly může být velmi užitečným pomocníkem v případě, že jej dobře vyberete. Jinak se také může stát, že vás za dva měsíce omrzí a postupně se přesune na půdu. Co se tedy vyplatí si při výběru mixéru pohlídat?

Kabel a velikost mixéru

Kdo si rád dělá smoothie často, nebude stále mixér vytahovat a schovávat, udělá mu zkrátka čestné místo v kuchyni. Místo je dobré stanovit ještě před nákupem. Jak daleko je zásuvka? Jaká musí být délka přívodního kabelu? Ze zkušeností je jasné, že krátká je problém, a dlouhá zbytečně zavazí. Stejně podstatnou roli hraje i bytelnost konstrukce a materiál. Plast je sice nejlevnější, ale nejméně odolný. Pokud se vám často válí bioodpad po kuchyni, řešení je jednoduché.

Obsluha a hluk

Jednoduchá obsluha hraje prim. Kromě samotného ovládání si však pohlídejte i velikost plnicího otvoru. A v neposlední řadě hluk. Možná máte zkušenosti s levnější myčkou, která přehluší i televizi. Jenže kupovat novou se vám nechce. V případě mixéru by vám kravál vadil dvakrát tolik. Podle odborných testů mají totiž některé přístroje hluk až 90 decibelů! To je prý stejná hlasitost, jako když slyšíte auto v městském provozu.

Další funkce

Smoothie zvládne udělat jakýkoliv mixér, s trochou šikovnosti i dobrý ruční mixér nebo odšťavňovač. Pokud ale hovoříme o smoothie nebo stolních mixérech, mohou mít krom produkce koktejlů další zajímavé funkce. Ne všechny vám nabídnou sekání surovin, drcení ledu, mixování dětské výživy nebo míchání těsta. A od toho se většinou odvíjí také cena. Mixér lze pořídit do dvou tisíc korun, do pěti tisíc korun i dražší. Záleží zkrátka, co všechno od přístroje očekáváte.  

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Vyčistěte pračku jednoduše a efektivně, zabráníte...

Vyrobte si úžasné dekorace z doma vyrobené samotvrdnoucí...

Nezapomínejte na ostření nožů, jinak mohou být velmi...

Dekorování skla nebylo nikdy snazší a trvanlivější....

Zavřít reklamu