Vychytávky, které prodlouží život vašemu spodnímu prádlu

Tipy a inspirace 09. dubna 2018 | 09:20 — Marie Drahá
Stejně jako funkční oblečení i spodní prádlo vyžaduje speciální péči. Při nešetrném zacházení se jinak můžete s bavlněnými kalhotkami, ale také luxusními kousky brzy rozloučit. Poradíme vám, čeho se při praní prádla vyvarovat.
Další 4 fotografie v galerii
Nesušte prádlo na slunci! Barvy mohou vyblednout / Shutterstock

Základní informace o údržbě poskytuje většinou samotný výrobce. Je nezbytné respektovat doporučení, které uvádí na cedulkách. Dostatečná pozornost je základem pro to, aby vám spodní prádlo vydrželo krásné a kvalitní co nejdéle.

Pravidla pro praní spodního prádla

Pojďme si připomenout několik základních věcí, které si údržba oblečení našich nejintimnějších partií žádá:

1. Ruční praní

Jedná se o nejšetrnější způsob praní. Nehrozí, že se prádlo v pračce natrhne, odře nebo zapere. Možná tento způsob nebudete praktikovat při praní prádla celé rodiny, ale v případě nejluxusnějších kousků jej lze jen doporučit.

2. Nízká teplota

Na horkou vodu zapomeňte. Některé materiály by se v důsledku přílišné teploty mohly scvrknout a hodily by se už leda tak na panenky. Výrobci radí prát spodní prádlo ve vlažné vodě maximálně do 30 °C.

3. Bez aviváže

Prádlo si žádá jemné mýdlo. Před praním je dobré jej ve vodě s mýdlem nechat alespoň krátce namočit. Se skvrnami na kalhotkách nebo boxerkách si poradí mýdlo žlučové. Pokud se chystáte prát prádlo v pračce, nepoužívejte agresivní prášek. Raději tekutý osvědčený. A zcela se vyhněte aviváži! To samé platí pro funkční oblečení.

4. Do ochranného pytlíku

Než půjdete prát podprsenky, zapněte předem všechny háčky, ať se nezachytí například o krajku. Doporučujeme použít také speciální sáček na praní prádla, s nímž máte jistotu, že se neodře o jiné oblečení. Není třeba připomínat, že bílé oblečení je nutné oddělit od zbytku.

5. Sušit volně

Spodní prádlo není vhodné ždímat, sušit v sušičce na prádlo, na radiátoru ani na slunci. Barvy by mohly vyblednout. Ideálně je předem lehce vymačkat přebytečnou vodu a nechat jej volně uschnout na sušáku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Zavřít reklamu