Hledáte nepřehlédnutelný prvek do koupelny? Zvolte přírodní umyvadlo z říčního kamene

Koupelna 22. května 2018 | 09:02 — Marie Drahá
Pokud toužíte po nevšední koupelně, na klasickou sanitární keramiku rychle zapomeňte. Zkuste se raději podívat po jiných materiálech. Velký dojem totiž dokáže udělat i jediná zajímavost. Může jí být přírodní umyvadlo z říčního kamene.
Dalších 6 fotografií v galerii
Zvenku je kámen neopracovaný, uvnitř pro snadnou údržbu leštěný / Pinterest

Klasická koupelnová studia nabízejí především klasiku. V jednotlivých sekcích najdete různé styly, ale originály jen těžko. Inspiraci je dnes daleko lepší hledat na internetu. Je pravděpodobnější, že nekoupíte, co se vám vlastně tolik nelíbí, navíc můžete porovnat ceny různých prodejců a výrazně ušetřit. Nejinak je tomu u umyvadel vytesaných do kamene.

Co kus, to originál

Milovníci přírodních materiálů museli zaplesat, když se na trhu objevila umyvadla z kamene. Jsou sice pocitově chladnější než oblíbené dřevo, ale s vodou si rozumí podstatně lépe. Přírodní umyvadla z říčního kamene jsou zvenku neopracovaná, čímž se stávají v interiéru nepřehlédnutelným kouskem. Ostatně co kus, to originál – ať už se to týká tvaru anebo barvy.

Kamenná umyvadla jsou k dostání hranatá, kulatá i v nepravidelných tvarech. Nemůže se však stát, že byste našli dva naprosto totožné kousky. Odvážnější si dokonce mohou pořídit umyvadlo ve tvaru škopku, přepravní bedny, ojeté pneumatiky nebo puzzle. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv tvar, uvnitř je umyvadlo leštěné, takže údržba je zcela minimální. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii.

Hodí se téměř všude

Kamenné umyvadlo se hodí do minimalistických prostor i tam, kde se majitelům líbí funkcionalistický styl. Krásně však doplní i selské interiéry nebo domovy, které preferují právě přírodní materiály. Dokonale se sladí s rustikálním nábytkem, oblíbenými kousky z nejvyhledávanějšího obchodního centra, ale i moderními prvky. Je to zkrátka kus přírody, která neudělá ostudu nikde.

S čím jej v koupelně zkombinovat? Skvěle se vyjímá na dřevěné desce. Umyvadla na desce jsou totiž elegantním prvkem koupelny a šetří prostor, psali jsme zde. Vypadá hezky, pokud se dřevo objeví v interiéru i na několika dalších prvcích. Mohou to být police nebo třeba dřevěný špalek místo moderní stoličky. Přírodní umyvadlo z říčního kamene se využívá také v exteriéru. Rozhodně nestojí majlant. Dá se pořídit už do dvou tisíc korun.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Podivná houba má neuvěřitelné schopnosti. Zabíjí mravence tak, že z nich udělá zombie

Jak pečovat o pejska v zimě, aby se měl dobře. Dieta,...

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Zavřít reklamu