Tři pomocníci, kteří v kuchyni usnadní práci (nejen) milovníkům sladkých snídaní

Kuchyně 23. května 2018 | 11:07 — Marie Drahá
Někdo raději míchaná vajíčka, jiný dá přednost ovesné kaši, koláčkům nebo palačinkám. Jak jste na tom vy? Milujete po ránu sladké, ale kvůli nedostatku času si jej dopřáváte jen zřídka? Vyzkoušejte speciální pomocníky, s nimiž je příprava snídaně hračka.
Dalších 8 fotografií v galerii
Bohatou snídani si nemusíte dopřávat pouze o víkendech / Shutterstock

Většina lidí vede po ránu souboj s časem. Vychutnat si doma v klidu snídani zvládá navzdory radám výživových poradců málokdo. Někdy si přitom stačí přivstat jen o čtvrt hodinky dřív. Věřte, že s šikovnými pomocníky to jde lépe. Doporučit lze vaflovač, pánev na palačinky nebo lívanečník, který využijete hned několikrát: krom sladké pochoutky na nejrůznější placičky nebo volská oka.

Lívanečník

Speciální pánev, která skýtá velké možnosti. Její výhodou je právě multifunkčnost. Plochu pánve tvoří tři až čtyři smažící plochy, na kterých lze připravovat několik lívanců nebo vajíček najednou. V nabídce je má celá řada výrobců, liší se kvalitou i cenou. Pořídit se dá už od tří stovek korun. Cena ale většinou odpovídá životnosti pánve. Většina lívanečníků má nepřilnavý povrch a je použitelná na všech druzích sporáků. Některé jsou bytelnější, lze je mýt v myčce, dají se vložit do trouby a neobsahují žádné chemické látky!

Pánev na palačinky

Oblíbené sladké placky jdou usmažit na jakékoliv pánvi, ale na speciální se dají poměrně snadno obracet.  Příprava palačinek tak přestane být napínavou hrou, jak budou na talíři vlastně vypadat. S pánví na palačinky se nebudou trhat, nepřipálí se ani se neopékají nerovnoměrně. Pánve různých výrobců se liší kromě vzhledu hmotností, odolností, možností mýt v myčce, vhodností na určitý povrch, zárukou a pochopitelně pak cenou. Sehnat se dá už od 150 korun. Jinou obdobou pánve na palačinky jsou pak přímo palačinkovače, kterým dávají někteří přednost. Jak si ke sladké snídani připravit dokonalou kávu, jsme psali zde.

Vaflovač

Pomocník, díky němuž hravě připravíte oblíbenou belgickou pochoutku vafle. Pokud by vás zaujal pouze za tímto účelem, dá se koupit už od čtyř stovek korun. Podobně jako lívanečník se dá však použít i na řadu dalších věcí – ať už to jsou sendviče, jednohubky nebo grilované dobroty. Součástí balení u dražších výrobků bývá totiž několik základních desek pro přípravu různých druhů pokrmů. Pořídit se dají také například pro panini, briošky, už zmíněné lívance či palačinky. V tomto případě ale necháte v obchodě minimálně dvě tisícovky.

Náš tip:

Pokud dáváte přednost konkrétní pochoutce, lze si za levnější peníz pořídit pouze jednoho pomocníka. Jestli rádi připravujete pohoštění, experimentujete, je na zvážení, zda nevyřešit takzvaně tři mouchy jednou ranou. Co se všestrannosti týče, vede jednoznačně vaflovač.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí hlavně běžkaři, nádherný výhled ocení každý

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí...

Neokoukané Azory: Objevte utajený kus Portugalska uprostřed...

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas...

Nádherné pláže Evropy, které zatím neokupují davy turistů...

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na...

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Zavřít reklamu