Kam se všemi hrníčky, které věčně zabírají místo ve skříňce? Vytvořte si z nich nádhernou dekoraci na stěnu

Kuchyně 16. června 2018 | 14:14 — Marie Drahá
Dvě sady jako základ, památeční jsou od babičky, další z výletů a nemalou část tvoří dárky. Je vás doma pět, ale hrníčků máte, jako byste denně hostili dalších deset lidí? Nenechte je zbytečně zabírat místo ve skříňce. Vystavte je! Slušet jim to bude v kuchyni na stěně i podél schodů.
Dalších 10 fotografií v galerii
Větší množství hrnků využijeme jen při větší návštěvě / Shutterstock

Hrníčky různých tvarů a velikostí se doma hromadí snad všem. Oblíbené používáme denně, ostatní vytahujeme spíš příležitostně. A z některých jsme dokonce nikdy nepili. Jenže zbavit se jich je nám líto. Ke každému se totiž váže nějaká vzpomínka.

Udělejte z nich přednost

Ve skříňce je míváme obyčejně uložené ve společné polici, kde se stále víc tlačí na sebe, a sem tam dojde i k tomu, že některý z nich přijde o ucho. Nehledě na to, že zabírají nad linkou čím dál tím víc místa. Je načase z nich udělat přednost.

Čím pestřejší, tím lepší

Tři jsou keramické, pět plechových a další s vtipnými nápisy? Vůbec nevadí. Na odiv není třeba dát jen skutečně výstavní kousky. Kuchyně z katalogů možná vypadají fantasticky, ale někdy přehnaně sladěné. Jakoby v nich ani nikdo nebydlel. A to přece není váš případ. Spoustu veselých hrníčků vám nejfrekventovanější část bytu naopak rozzáří. A věřte, že na řadu přijdou i ty, které dosud zůstaly opuštěné v nejzadnější části police. Kam s umytým nádobím, jsme psali zde.

Praktická dekorace místo zbytečností

Kam s nimi? Zkuste se nejdřív rozhlédnout po kuchyni, chce to kus volné stěny. Hrníčkům to bude slušet na poličkách nad sebou nebo v otevřené skříňce. Pokud je potřeba větší, nevadí! Hrnková stěna se může stát skvělou dekorací místo obrazu nebo nevyužitých „pracholapek“.

Jestli nemáte moc místa na další police, zkuste využít nábytek, který už v místnosti máte, nebo menší volné plochy. Co třeba prostor pod horními skříňkami na linkou, boční strana nábytku nebo zeď u kuchyňského stolu? Všude tam můžete přitlouct věšáky nebo tyč s háčky a hrníčky na ně zavěsit. Pořídit se dají i různé stojánky. Vůbec nevadí, když budou ty nejpoužívanější stabilně na kuchyňském stole.

Netradičně pod stropem či u schodů

Pokud si to můžete dovolit, památečním sadám šálků vyčleňte prostor v prosklenném příborníku, kde budou také na očích. Sbírali jste jednu dobu puntíkované? Zkuste pouvažovat, jestli by nevypadaly špatně na policích pod stropem nebo kaskádovitě podél schodů do patra. Proč se trochu nevrátit do starých časů, anebo nebýt alespoň trochu originální?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nenechte se napálit! 5 varovných znamení že vybraný hotel není tím, za co se vydává

Věříte na duchy? V těchto evropských hotelích můžete...

Chcete zažít něco autentického a přitom si pochutnat?...

Sicílie skrývá mnoho pokladů, a to nejen přírodních....

Šusem nahoru! Vyšlápněte si alpské sjezdovky v závodě pro...

Víte, kolik vás bude stát jeden den lenošení na pláži v...

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít...