Vyrobte si vlhčené ubrousky na úklid bez chemie! Trvá to pět minut

Tipy a inspirace 03. srpna 2018 | 11:18 — Marie Drahá
Při prvním úklidu vás zřejmě vlhčené ubrousky ohromily. Jak snadné je s nimi přetřít pracovní desku i nábytek v celém domě! Jenže když se podíváte na složení a vezmete v úvahu cenu, na pravidelné používání nejsou. Přesto se jich vzdávat nemusíte. Vyrobte si je doma, a bez chemie.
Další 4 fotografie v galerii
Vlhčené ubrousky jsou při úklidu ceněným pomocníkem / Shutterstock

Pokud nechcete žít ve špíně, pravidelnému úklidu se nevyhnete, a vlhčené ubrousky jsou pro tento účel skvělým pomocníkem. Utírání povrchů je s nimi hračka, navíc umí byt hezky provonět. Při pravidelném nakupování ale lezou do peněz. Obvykle jsou navíc nasáklé směsí chemikálií, aby vydržely dlouho vlhké. Často obsahují toxiny, což pokožce rozhodně nesvědčí.

Lepší variantou je proto pustit se do domácí výroby. Dezinfekční ubrousky, které vás vyjdou v konečném důsledku podstatně méně peněz, obsahují ocet i alkohol a hodí se proto na čištění nejrůznějších povrchů v domácnosti včetně toalety nebo koupelny. Šiknou se vám i na chalupu nebo pod stanem. Zdá se vám i ústní voda drahá? Dokáže ji nahradit už jediná domácí ingredience, psali jsme zde.

Co budete potřebovat?

  • roli papírových utěrek
  • 100 ml lihu
  • 50 ml přírodního tekutého mýdla
  • 40 kapek esenciálního oleje
  • 300 ml vody
  • 50 ml octa

Jak postupovat?

1. Připravte si dózu, do které se vleze role papírových utěrek, a ve které budete následně ubrousky skladovat. Pokud nemáte dostatečně vysokou, přeřežte roli na polovinu nebo třetiny a připravte si menší nádoby. Musí být uzavíratelné, aby se do nich nedostal vzduch.

2. Roli nacpěte do dózy včetně středu. A připravte si směs. Do misky nalijte vodu, přidejte ocet, líh, mýdlo a olejíček dle vlastního výběru. Pořádně promíchejte a nalijte směs do dózy na roli. Zavřete a protřepejte, ať se nasákne každý kousek papíru.

3. Nechejte chvíli stát, poté dózu otevřete a vyjměte střed. Máte hotovo! Ubrousky tahejte od středu a můžete se pustit do úklidu. Aby vám vydržely vlhké, nezapomeňte dózu zavírat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tohle tělíčko kralující České Miss je volné! Šteflíčková přiznala rozchod!

Vysazujeme bylinkový záhon: Jaké léčivky by v něm neměly...

Zůstala vám vařená vejce? Připravte si pštrosí vejce nebo...

Zbavte svou kočku škrábání nábytku přírodní cestou a...

Velikonočním pondělím vrcholí svátky jara. Proč se...

Proměňte obyčejnou sklenici v kouzelnou zahrádku

Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan...

Zavřít reklamu