Pár tipů, jak vytvořit ze staré ložnice moderní pokoj, ve kterém se budete budit odpočatí

Interier 04. prosince 2018 | 17:05 — Marie Drahá
Zdá se vám už vaše ložnice okoukaná a rádi byste na ní něco změnili? Zvažte, jestli se pustíte do zásadní rekonstrukce nebo v ní provedete několik kosmetických změn. Někdy totiž stačí pár maličkostí, abyste se ve své ložnici znovu cítili dobře.
Dalších 5 fotografií v galerii
Základem každé ložnice je postel s kvalitní matrací / Depositphotos

Někdo má ložnici pouze na přespání, jiný si v ní večer ještě rád přečte dobrou knížku. Ať už to máte jakkoliv, ložnice je místem, které by vás mělo hned po probuzení příjemně naladit a zároveň být prostředím, v němž se dokonale zrelaxujete. Pokud to tak není, přemýšlejte o změně.

Změny, které stojí za to v ložnici udělat

Potřebovala by vaše ložnice nějak oživit? Máme pro vás několik tipů, jak vytvořit ze staršího pokoje moderní prostory, do kterých se budete večer těšit.

1. Pryč s nepohodlnou matrací

Základem každé ložnice je postel. Pokud spíte na nepohodlném kavalci, nedivte se, že nemůžete spát a ráno se budíte rozlámaní. O pořádném odpočinku navíc nemůže být řeč. Nezáleží na tom, jak starý je rám, který pro lepší vzhled stačí přetřít. Důležitá je matrace. Jestli jste se dosud zanedbávali, investujte do kvalitního výrobku, jinak si zbytečně huntujete zdraví.

2. Přesuňte postel do „bezpečí“

Zamyslete se také nad tím, zda stojí vaše postel na vhodném místě. Abyste se v ní cítili bezpečně, měla by mít za sebou pevnou oporu – čímž jsou skříňky nebo nejlépe stěna. Ideální je, pokud oba z partnerů mají přístup ke své části lůžka. Postel přiražená z jedné strany ke zdi možná ušetří v pokoji místo, ale ten, kdo spí u stěny, se v ní může cítit stísněně.

3. Dopřejte si hřejivou podlahu

Pokud uvažujete o větší rekonstrukci, podívejte se nejdřív na podlahu. Navzdory veškerým možnostem působí v místnosti nejútulněji dřevo, případně jeho imitace v podobě vinylu. O hřejivou atmosféru se postarají kusové koberečky, které můžete kdykoliv vyměnit nebo přikoupit a oživit tím jinak všedně vyhlížející pokoj.

4. Ložnici slaďte do pastelových tónů

Podobné je to i s výmalbou. Protože si každý byt žádá jednou za čas vymalovat, možná právě změna odstínu bude tím žádaným benefitem, který dodá vaší staré ložnici nový šmrnc. Do výrazných barev, které se rychle okoukají, však nechoďte. Pro ložnici zvolte raději pastelové odstíny, které zklidní mysl. Jestli máte rádi výrazně červenou nebo modrou, využijte ji raději na doplňcích.

5. Oživte místnost tapetou

Zajímavým oživením ložnice může být vhodná tapeta, která změní každou místnost doslova k nepoznání. Práci se samolepicími tapetami, jejichž nabídka je na trhu široká, navíc zvládne opravdu každý. O něco náročnější variantou jsou netradiční obklady stěn, které znovu získávají na oblibě v posledních letech.

6. Odstraňte přebytečný nábytek

Rozhlédněte se po místnosti a kritickým okem zhodnoťte, zda není ložnice zahlcena nábytkem. Pokud zjistíte, že některá ze skříněk slouží vyloženě k odkládání nepotřebných věcí, dejte ji pryč. Čím jednodušší místnost, tím lépe se vám v ní bude odpočívat. Kus nábytku raději nahraďte zajímavou květinou. Jaké rostliny v ložnici pročistí vzduch a kterých je lepší se vyvarovat? Čtěte zde.

7. Kupte si pohodlné křeslo

Jestli naopak máte v ložnici dostatek prostoru a rádi si před spaním čtete, poohlédněte se po pohodlném ušáku. K němu přistavte zajímavou lampu a máte odpočinkový koutek jako vyšitý.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu nezapomenutelných zážitků

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Inspirují se hotely praktikami leteckých společností? Pozor...

Zatím opomíjená turistická destinace. V Suchumi na vás...

Vydejte se na kanadský sever a zažijte atmosféru zlaté...

Sultanát Omán: Krásné a bezpečné místo s přívětivými...

Láká vás neobvyklá dovolená? Zkuste to po Čechách a...

Zavřít reklamu