Nemáte čas žehlit? Zkuste napařování, je to snadnější a zabere to mnohem míň času

Spotřebiče 20. dubna 2019 | 09:42 — Marie Drahá
Myslíte, že jinak než poctivým přejížděním žehličky po prkně nadýchané prádlo mít nikdy nebudete? Platilo to možná do té doby, než přišel na svět parní generátor. Pokud chcete, aby vaše žehlení bylo co možná nejsnadnější a nejrychlejší, je jednoznačnou volbou. Ani napařovací žehlička mu jednoduše konkurovat nemůže.
Dalších 5 fotografií v galerii
S parním generátorem se nemusíte bát, že strávíte u prkna celý večer / Internet

Většina žen si touží domácí práce pokud možno usnadnit. Existuje přece tolik jiných možností, jak trávit čas! Žehlení je jednou z nejméně oblíbených činností. Plný koš vypraného prádla představuje pro řadu žen doslova noční můru a jasnou vidinu zabitého večera. Žehlení přitom může být i hračka.

Napařovací žehličky nahrazují modernější pomocníci

Zatímco naše maminky a babičky žasly nad prvními napařovacími žehličkami, pro nás jsou dávno standardem. Mít stále po ruce hrníček s vodou už si snad ani neumíme představit. Naopak chceme víc. Výrobci domácích spotřebičů na to naštěstí reagují a přicházejí na trh se stále modernějšími pomocníky, které dokážou udělat i z té nejotravnější činnosti přijatelnější záležitost.

Parní generátor má také žehličku, ale lehkou

Parní generátor se zatím v českých domácnostech tolik nezabydlel, přesto představuje revoluci v žehlení. Skládá se z malé, velmi lehké žehličky, která na povrchu dobře klouže, a asi dvoumetrové hadice, na jejímž konci je nádržka na vodu. Na rozdíl od napařovací žehličky, jejíž je zásobník součástí, se s menší žehličkou manipuluje mnohem snáz. Nutno ale dodat, že je o trochu náročnější na skladování. Víte, jak správně vyžehlit košili? Pár užitečných rad najdete zde.

Žehlí i vertikálně nebo z obou stran najednou

Výhody však převažují. Navdzory tomu, že potřebuje o něco delší čas na zahřátí (pořád se jedná o pár minut), je žehlení s parním generátorem velmi rychlé. Podle testů dokonce oproti klasické žehličce až o polovinu. Promptně si poradí se švy, kapsami i nejrůznějšími záhyby, při vyšší funkci žehlí dokonce najednou z obou stran. Jeho benefitem je i skutečnost, že dokáže prádlo žehlit vertikálně – tedy pověšené na ramínku. Během okamžiku zvládne také narovnat už pověšený zmačkaný závěs. Oproti klasické žehličce navíc s parním generátorem nehrozí, že byste oblečení spálili. Řekněte sami, kdo by si ho nezamiloval?

Napařovač oděvů se hodí i na cesty

S oděvy na ramínku si rychle poradí také o něco menší pomocník - napařovač oděvů. Pořídit jej lze ruční, který je pohotovostní a skvěle se hodí také na cesty, nebo se stojanem. S prvně zmíněným se sice lépe manipuluje, ale má nižší výkon a menší nádobku na vodu, což znamená častější doplňování vody. Stojan zase zabere v domácnosti trochu víc místa.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu