Léto patří koktejlům. Pomocníci, s nimiž je příprava míchaných nápojů hračka

Tipy a inspirace 10. července 2019 | 17:14 — Marie Drahá
Léto přeje koktejlům! Chcete si dopřát v pohodlí domova chutné drinky, za které by se nemusel stydět ani profesionál? Zvládnete to hravě. Zkuste se jen poohlédnout po šikovných pomocnících.
Dalších 5 fotografií v galerii
Namíchat si doma podobné koktejly zvládne kdokoliv / Internet

Koktejly se staly symbolem večírků a party a proslavily nejeden vyhlášený bar. Jejich míchání si žádá kvalitní ingredience i zručné ruce. Přesto nemusíte být zkušený barman, abyste si na oblíbeném drinku pochutnali večer s přáteli na terase. S trochou šikovnosti si jej namícháte i sami a věřte, že oslníte nejednu návštěvu.

Jak už bylo řečeno, základem každého alkoholického či nealkoholického drinku je kvalitní pití. Koktejly se obvykle míchají ze sirupů, džusů a různého typu alkoholu. V závislosti na typu nápoje se podávají v decových, dvoudecových nebo třídecových sklenicích. Receptů na přípravu najdete na internetu bezpočet. Bez kterých pomocníků se ale rozhodně neobejdete?

Barman se neobejde bez šejkru

Chce to dobrý šejkr. Záleží na vás, zda dáte přednost plastu, nerezu či jinému materiálu. Svůj účel splní všechny, vše je jen otázkou designu a následně také peněz. Za šejkr můžete utratit dvě stovky, ale klidně i tisíc korun, když na to přijde. Jen šejkr se však postará o to, aby se žádané ingredience pořádně propojily.

O skutečný efekt se postará nálevka

Pokud naopak toužíte zaujmout různě barevnými vrstvami, stačí si pořídit nálevku na vrstvené koktejly. Nápoje, které postupně naléváte do sklenice, do ní stečou plynule a zůstanou tak odděleny ve vrstvách. Tato vychytávka usnadní přípravu alko i nealko drinků, které pak vypadají skutečně jako z vyhlášeného baru. Toužíte proměnit svou terasu rychle a jednoduše? Zkuste pár osvědčených doplňků.

Dojem dělají i lžíce, paličky a slámky

Zapomenout byste neměli ani na koktejlové lžíce, které se hodí pro stylové podávání míchaných nápojů s ovocem. K oblíbenému Mojitu by také neměla chybět speciální palička, která umožní drcení ingrediencí během popíjení přímo ve sklenici. Samozřejmostí jsou nápadité slámky.

Vyrobte si ledové ryby nebo kytky

Žádný míchaný nápoj se neobejde bez ledu. Pomoci si můžete tvořítky za pár korun, které se dají sehnat v nejrůznějším tvarovém provedení. Namísto klasických kostek tak lze přidat do nápojů kuličky, ale například také ledová jablíčka, rybičky nebo kytky. Záleží čistě na vaší fantazii.

Milujete party? Oceníte výrobník ledu

Skuteční milovníci koktejlů a velkých party pak v domácnosti ocení výrobník ledu. V závislosti na výkonu je schopen vyrobit až několik desítek kilogramů ledu za den. Některé výrobníky ledu disponují zásobníkem, který je nutné naplnit určitým množstvím vody. Další modely jsou zase přímo napojené na přívod vody pomocí hadice. Kostky, kužely nebo drť pak můžete servírovat přímo do sklenice nebo nabírat lopatkou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Facebook měl opět vážnou chybu. Zveřejnil identitu lidí, kteří spravují facebookové stránky

Jednoduchý fígl, díky kterému vyčistíte toustovač bez...

Pelíšek pro psa či kočku vyrobíte raz dva jen ze staršího...

Chleba i rohlíky si snadno upečete sami doma

Čištění zašlých spár mezi kachličkami pomocí domácích...

Většinou známe pemzu ve spojitosti s pedikúrou, dokáže ale...

Obyčejná sůl dokáže v domácnosti zázraky

Zavřít reklamu