Topné žebříky jsou stále nejpraktičtějším doplňkem koupelny. Designové kousky vás nadchnou

Koupelna 19. září 2019 | 11:20 — Marie Drahá
Mohlo by se zdát, že otopné žebříky v koupelnách jsou přežitkem, ale opak je pravdou. Stále častěji jsou k vidění i v moderních interiérech. Důvod je prostý. Praktické topení, které nabízí hned dva v jednom, hned tak něco nepřekoná.
Další 4 fotografie v galerii
Také v moderním interiéru vypadá topný žebřík velmi stylově / Internet

Rozdíl je pochopitelně v nabídce. Zatímco před deseti lety bylo na výběr několik druhů otopných žebříků, dnes je možné vybírat z mnoha barev i tvarů, které se zbytkem prostoru jednoduše sladíte. Vyrábějí se v různých velikostech i designovém provedení. Stačí si jen vybrat na míru ten, který se bude přesně hodit do vaší koupelny.

Od velikosti se odvíjí i výkon

Při výběru rozměru žebříku myslete vždy na to, že ovlivňuje tepelný výkon. Počítáte v koupelně jenom s žebříkem? Záleží na tom, jak velkou ji máte. Skutečností totiž je, že větší nebo profukující prostory pouze žebřík nevytopí a je nutné jej doplnit klasickým radiátorem. Výkon si spočítáte jednoduše - počítejte přibližně 50 W na metr krychlový. Tento vzorec však nepočítá s tepelnými ztrátami nebo severně orientovanou koupelnou.

Pomocí žebříku můžete rozdělit prostor

Zdroj tepla je možné klasicky uchytit ke stěně, což je varianta, ke které se uchylují lidé vůbec nejčastěji. Méně obvyklé je pak uchycení díky konzolám nebo v prostoru, kdy lze žebřík využít jako praktickou příčku například k oddělení umyvadla od toalety.

Chcete na něm sušit? Zohledněte to při výběru

Jestli už rovnou počítáte s tím, že budete na topení sušit mokré osušky, vybírejte raději mezi takovými, které jsou prohnuté. Lépe tam proschnou než na rovných příčkách. Na šprušle si můžete pořídit i sušící nástavec nebo speciální háčky, na nichž budou pověšené ručníky vypadat lépe. Na co věšíte v koupelně ručníky? Zaměřte se na detail, který určí celek.

Vyberte si druh vytápění

Topné žebříky se klasicky dělí na tři druhy: tělesa vhodná pro napojení na ústřední topení, elektrické vytápění anebo kombinované modely. Poslední typ je nejvyhledávanější. Díky tomu, že je v žebříku zabudovaná elektrická tyč, stačí jej strčit v případě potřeby do zásuvky a přitápět si i mimo sezonu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu