Levný, ekologický a nápaditý. Takový může být nábytek z letáků a novin

Tipy a inspirace 23. října 2019 | 14:58 — Marie Drahá
Denně putují do smetí tuny novin i reklamních letáků. A to i přesto, že jdou skvěle zužitkovat. Už jste slyšeli o nábytku z novin? Jde o super levný způsob, jak si domů pořídit sadu stolků nebo taburet. A protože je absolutně ekologický, dá se předpokládat, že jeho obliba ještě vzroste.
Dalších 6 fotografií v galerii
Designové kousky za minimální náklady si můžete vyrobit / Archiv

Nábytek z kartonu nebo lepenky jste už určitě zahlédli na nejrůznějších akcích, možná jej máte dokonce doma. Z novin se vyrábí nábytek také už celou řadu let. Přesto je k vidění poměrně zřídka. Přitom jde o způsob, jak si pořídit nápadité kousky na privát či do podnájmu doslova za pár korun.

Zkuste to svépomocí

Naučte se noviny recyklovat. Ostatně na výrobu nábytku jich budete potřebovat pěknou hromádku. K tomu nejlépe lepidlo, šikovné ruce a kus fantazie či inspirace na internetu. Z novin se dá vyrobit stůl, židle, křesla, stolečky i postel. Noviny můžete skládat nebo ruličkovat, spojovacím materiálem mohou být kromě lepidla také stahovací pásky nebo šroubky.

Vlastnosti nábytku z novin

Nábytek z novin je podle zkušeností pevný a stabilní. Srovnávat jej s masivem by byla hloupost, přesto se nemusíte bát, že by se poškodil během několika týdnů. A jestli vydrží dva roky? Lehce si vyrobíte s minimálními náklady nový. Chcete dostat do interiéru hravost? Vsaďte na barvy a nepravidelné tvary.

Jde o designovou záležitost

Pokud žijete v domnění, že je nábytek z novin záležitostí pouze nízkopříjmových skupin, vyvedeme vás z omylu. Bytoví designéři jej běžně prezentují na mezinárodních veletrzích v zahraničí. Recyklace totiž zažívá boom a výsledky tomu odpovídají. Některé kousky tohoto nábytku lze označit za skutečné originály a skvosty. Jejich předností je, že je z obchodu odnesete sami, protože jsou lehké.

Nejen nábytek, ale i dekorace

Z novin se vyrábí také nejrůznější dekorace do bytu. Znovu se do nich můžete pustit sami, nebo si je objednat u specializovaných prodejců. Jde o stínidla pro lampy, úložné boxy a další zajímavosti. Dalším stupněm jsou pak novinové cihly, z nichž vznikají pohodlné lavičky či stolky. A nakonec papírové dřevo. Od klasického dřeva je někdy skutečně k nerozeznání.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tempo úbytku ledních medvědů se stále zrychluje. Vyhynout mohou již koncem století

Mýt nebo nemýt okna před Vánocemi?

Neztrácejte drobné při každém nákupu. Vyrobte si šikovný...

Starý pařez na zahradě moc parády neudělá. Způsoby, jak se...

Rohlíky na sladko. Pochoutka za pár korun jen ze tří...

Kuchyňské skleněné panely – nápady pro malé a velké...

Pavučinky, plíseň nebo hnědnutí listů? Možná vaše...

Zavřít reklamu