Zařizujeme pokoj pro teenagera: 3 tipy na praktické i stylové vybavení

Komerční sdělení 08. ledna 2020 | 15:13 — redakce
Vyhovět nárokům náctiletých dětí je při zařizování bytu nebo domu mnohdy oříšek. S nastupující pubertou vyžadují teenageři nejen více soukromí, jsou také náročnější v oblasti estetických požadavků na vybavení svého pokoje. Jako rodiče přitom musíme stále hlídat, aby bydlení dětí obstálo především po praktické stránce.
Další 2 fotografie v galerii
Teenageři nejčastěji oceňují moderní vybavení / archiv klienta

V pokoji dospívajícího dítěte by měla být jasně určená pracovní zóna, dostatek prostoru na ukládání věcí, místo pro aktivní činnosti i pohodlný prostor pro klidný a nerušený spánek. Teenageři nejčastěji oceňují moderní vybavení, vkus je ale individuální, a tak je vždy důležité zjistit, co právě vaše dítě od svého bydlení očekává. Rozhodně jej tedy při procesu zařizování pokoje nevynechávejte, a naopak jej zapojte při výběru nábytku a dekorací, i při jejich instalaci.

Během plánování se snažte zvážit více variant a promyslete, jaké nároky budou na pokoj v průběhu jeho využívání kladené. Zvažte, jaký nábytek bude opravdu potřeba, snažte se ale ponechat v místnosti co nejvíce volného prostoru. Pokud máte vyšší stropy, můžete ušetřit místo např. pomocí kompaktních nábytkových sestav se spacím patrem. 

Zohledněte praktické i estetické potřeby

Nespokojte se jen s nabídkou nejznámějších obchodních domů a vybírejte originální a designové vybavení, váš teenager to určitě ocení. Nemáte-li prostředky na drahé nábytkové sestavy, pořiďte alespoň pár netradičních kousků nábytku, které budou vedle praktické role plnit i úlohu dekorace. Skvěle v tomto ohledu poslouží např. originální designová polička na zeď, která místnost oživí a dodá jí osobitost. 

Rohová skříň jako vlastní malá šatna

Dospívající většinou věnují módě patřičnou pozornost, a nejen dívky tak potřebují dostatek úložných prostor pro své oblíbené kousky. Pro ty, kteří se neradi věnují uklízení a ocení více soukromí, je ideálním řešením rohová šatní skříň, ukrývající uzavřený prostor, který připomíná vlastní malou šatnu. Promyšlený kousek nábytku pomůže vašemu potomkovi snadno udržet pořádek, a efektivněji ukládat oblečení i sportovní vybavení. 

Ergonomie při sezení je důležitější než dříve 

Výběru kvalitní židle věnuje většina rodičů naštěstí již dostatečnou pozornost, a s důležitostí ergonomie při sezení je dnes obeznámená i nejširší veřejnost. Možná ale netušíte, že kancelářských židlí existuje hned několik druhů, a každá se hodí k jinému účelu. Zbystřit by měli zejména rodiče, jejichž děti se věnují hraní počítačových her. Při sezení u počítače je totiž důležitá i správná poloha rukou, a tak designéři ve spolupráci s fyzioterapeuty vyvinuli speciální herní židle, které pomáhají minimalizovat negativní důsledky dlouhodobého sezení v jedné pozici a udržet páteř zdravou i během herního zápalu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší rakouský skiareál mimo Alpy. Hochficht je na skok za hranicemi

Největší rakouský skiareál mimo Alpy. Hochficht je na skok...

Jakou strategii použít při rezervaci hotelu, abyste dosáhli...

Leden ve Špindlu ve znamení skvělého lyžování, nízkých...

Singapur láká stále více Čechů. Kdy je nejlepší čas na...

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Vietnamu a co vás v této...

Pokud se vám zdají nabídky cestovních kanceláří příliš...

Zavřít reklamu