Zařizujeme pokoj pro teenagera: 3 tipy na praktické i stylové vybavení

Komerční sdělení 08. ledna 2020 | 15:13 — redakce
Vyhovět nárokům náctiletých dětí je při zařizování bytu nebo domu mnohdy oříšek. S nastupující pubertou vyžadují teenageři nejen více soukromí, jsou také náročnější v oblasti estetických požadavků na vybavení svého pokoje. Jako rodiče přitom musíme stále hlídat, aby bydlení dětí obstálo především po praktické stránce.
Další 2 fotografie v galerii
Teenageři nejčastěji oceňují moderní vybavení / archiv klienta

V pokoji dospívajícího dítěte by měla být jasně určená pracovní zóna, dostatek prostoru na ukládání věcí, místo pro aktivní činnosti i pohodlný prostor pro klidný a nerušený spánek. Teenageři nejčastěji oceňují moderní vybavení, vkus je ale individuální, a tak je vždy důležité zjistit, co právě vaše dítě od svého bydlení očekává. Rozhodně jej tedy při procesu zařizování pokoje nevynechávejte, a naopak jej zapojte při výběru nábytku a dekorací, i při jejich instalaci.

Během plánování se snažte zvážit více variant a promyslete, jaké nároky budou na pokoj v průběhu jeho využívání kladené. Zvažte, jaký nábytek bude opravdu potřeba, snažte se ale ponechat v místnosti co nejvíce volného prostoru. Pokud máte vyšší stropy, můžete ušetřit místo např. pomocí kompaktních nábytkových sestav se spacím patrem. 

Zohledněte praktické i estetické potřeby

Nespokojte se jen s nabídkou nejznámějších obchodních domů a vybírejte originální a designové vybavení, váš teenager to určitě ocení. Nemáte-li prostředky na drahé nábytkové sestavy, pořiďte alespoň pár netradičních kousků nábytku, které budou vedle praktické role plnit i úlohu dekorace. Skvěle v tomto ohledu poslouží např. originální designová polička na zeď, která místnost oživí a dodá jí osobitost. 

Rohová skříň jako vlastní malá šatna

Dospívající většinou věnují módě patřičnou pozornost, a nejen dívky tak potřebují dostatek úložných prostor pro své oblíbené kousky. Pro ty, kteří se neradi věnují uklízení a ocení více soukromí, je ideálním řešením rohová šatní skříň, ukrývající uzavřený prostor, který připomíná vlastní malou šatnu. Promyšlený kousek nábytku pomůže vašemu potomkovi snadno udržet pořádek, a efektivněji ukládat oblečení i sportovní vybavení. 

Ergonomie při sezení je důležitější než dříve 

Výběru kvalitní židle věnuje většina rodičů naštěstí již dostatečnou pozornost, a s důležitostí ergonomie při sezení je dnes obeznámená i nejširší veřejnost. Možná ale netušíte, že kancelářských židlí existuje hned několik druhů, a každá se hodí k jinému účelu. Zbystřit by měli zejména rodiče, jejichž děti se věnují hraní počítačových her. Při sezení u počítače je totiž důležitá i správná poloha rukou, a tak designéři ve spolupráci s fyzioterapeuty vyvinuli speciální herní židle, které pomáhají minimalizovat negativní důsledky dlouhodobého sezení v jedné pozici a udržet páteř zdravou i během herního zápalu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Praktické a levné řešení, jak se můžeme připravit na...

Pokud si nevíte rady, čím zpevnit svah, máme pro vás...

Zavřít reklamu