Rychlá renovace za dobrou cenu. Přetřete staré kachle novým nátěrem

Tipy a inspirace 10. ledna 2020 | 11:12 — Marie Drahá
Nemusíte sekat do zdi, abyste se zbavili starších kachlí v kuchyni nebo v koupelně. Existuje několik možností, jak si je přetvořit k obrazu svému. Můžete je přelepit samolepicí tapetou, anebo použít odolný nátěr na obkladačky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Jiný odstín změní starší nemoderní kachle doslova k nepoznání / Internet

Jestli nehodláte měnit dispozice místnosti, jenom nejste spokojeni s barvou či dekorem kachliček, je nový nátěr elegantním řešením. Hodí se do kuchyně i do koupelny vyjma sprchového koutu, kde se stále drží voda. Přetřít nevzhledné obkladačky navíc zvládne naprosto každý. Stačí vybrat příslušnou akrylátovou barvu, připravit si štěteček na spáry, pěnový váleček a ochranné rukavice. Nátěr hravě zvládnete za jedno odpoledne.

Příprava kachliček

Obkladačky je důležité perfektně odmastit a vyčistit. Staré nánosy musí nekompromisně pryč. Je třeba vyčistit také spáry a zbavit je případné plísně. Nebojte se použít agresivnější saponáty. Je důležité, aby nový nátěr na lesklé kachličky perfektně sedl.

Nanášení barvy

Nejdříve se vrhněte na spáry, které přetřete štětečkem. Na samotné obkladačky si pak vezměte na pomoc pěnový váleček s tzv. flokovým vláknem, který má frézovaná zakončení. Vyplatí se do něj zainvestovat, protože štětce a válečky po hladkém povrchu hodně kloužou a nátěr by byl nerovnoměrný. První vrstvu nechte zaschnout, a poté aplikujte další až do té doby, než budete s výsledkem zcela spokojeni. Pokud přetíráte tmavší kachle světlou barvou, bude samozřejmě potřeba nátěrů více. Tento způsob přetírání se obejde bez jakéholiv základního nátěru, barva se aplikuje přímo.

Údržba kachliček

Vyhněte se jakýmkoliv agresivním čistidlům nebo rozpouštědlům, které by mohly nový nátěr poničit. Jestli dáte sbohem i drátěnkám a abrazivním houbičkám, nemusíte se bát, že by barva nevydržela. Je poměrně odolná vůči škrábancům a snadno omyvatelná. Dále čtěte: Chytrá houba vás zbaví veškerých plísní. Fungovat vydrží mnoho let.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína může být zdrojem další epidemie. Celá vesnice byla izolována kvůli nemoci, která dříve zabíjela desítky milionů lidí

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Zavřít reklamu