Skleněné police v interiéru. Kam se hodí a co všechno unesou

Interier 15. ledna 2020 | 09:03 — Marie Drahá
Sklo se řadí mezi nadčasové materiály, v interiéru vypadá vždy elegantně a navíc odlehčí prostor. Pokud se vám líbí, kromě stolů si jím můžete vyzdobit i stěny. Skleněné police se hodí do kuchyně, do koupelny i do obývacího pokoje.
Dalších 7 fotografií v galerii
Skleněné police jsou často součástí moderních designových kuchyní / Internet

K čemu se hodí sklo jako takové? Dobře vypadá v kombinaci se dřevem i s nerezem, vynikne v bílé kuchyni i na tmavých stěnách v obýváku. Zatímco police ze skla jsou téměř neviditelné, věci na nich vystavené upoutají na první pohled.

Nosnost je dána šířkou skla

Skleněné  police bývají často součástí horních kuchyňských skříněk i příborníků, kde bez potíží unesou řadu sklenic i hrníčků. Jejich nosnost je obecně dána šířkou skla. Čím je sklo silnější, tím víc unese. Zatímco lehčí police stačí upevnit prostřednictvím úchytů či držáků, nástěnné police s nosností až 20 kilogramů se uchytí pomocí hliníkového profilu, hmoždinek a vrutů. V kuchyni působí skleněné police čistým dojmem.

Na skle vyniknou miniatury

Krom toho se výborně hodí do všech tmavých místností, které dokážou příjemně rozjasnit. Kromě čirého skla se například v obývacích pokojích hojně využívá také dekorativní barvené sklo, a to kouřové, mléčné, modré i černé. Skleněné police nemusí být jen obdélníkové a mít ostré hrany. Můžete si je nechat vyrobit na zakázku a zvolit si délku, tvar i zabroušení hran či rohů. Nejlépe na nich vyniknou zajimavé miniatury nebo suvenýry z cest.

V koupelně působí vzdušně

Skleněné police jsou často k vidění také v koupelnách, kde je kladen důraz na bezpečností sklo. Nabízejí prostor pro řadu drobností – od kosmetiky a různých dóz až po dekorace nebo dokonce květináče. I na malém prostoru působí vzdušně. Praktický je zvýšený okraj, který zabrání tomu, aby předměty z polic padaly. Připevnit si je můžte bez obav i do sprchového koutu.

Skleněné police mají všestranné využití

Rozdíl mezi skleněnými policemi prakticky není. Pokud se vám v obchodě nějaká zalíbí, je jedno, jestli je určená do kuchyně nebo do koupelny. Jestli splní vaše nároky na nosnost, dá se obvykle jakákoliv police použít kdekoliv v interiéru. S luxusním a nadčasovým materiálem, jako je sklo, většinou nešlápnete vedle. Dále čtěte: Jak mít nadčasový interiér, který se vám jen tak neokouká?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných rad, jak s elektronikou do letadla

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Poznejte polský Hollywood. Město s poněkud temnou minulostí

Zavřít reklamu