Několik věcí, na které je třeba dát si pozor při rekonstrukci staršího bytu

Interier 21. února 2020 | 10:04 — Marie Drahá
Starší byty či domy se dají obyčejně sehnat za daleko nižší cenu než moderní stavby. Nevýhodou obydlí, která už mají nejlepší léta za sebou, jsou ale většinou narůstající náklady během rekonstrukce. Na jeden problém se totiž obyčejně nabalí další. Je dobré připravit si plán.
Dalších 5 fotografií v galerii
Starší obydlí bývají často napadena plísní / Internet

Statik potvrdí, že vám dům nespadne na hlavu. Ale co to ostatní? Dřív, než se vrhnete na stěny s válečkem v ruce, nechte si pořádně zkontrolovat rozvody. Byla by škoda, kdybyste kvůli nim museli probourávat čerstvě zařízený interiér.

Staré rozvody? Hrozí kdykoliv zkrat

Moderní byt se neobejde bez elektrospotřebičů a chytrých pomocníků. Pořídíte si myčku na nádobí, pračku, lednici, sporák a další drobné spotřebiče, ale může se stát, že na ně původní elektroinstalace stačit nebude. Ve většině případů je nutné vysekat staré kabely a nahradit je novými. Jestli to neuděláte hned, s největší pravděpodobností vás čekají problémy později. Kvalitní elektroinstalace je důležitá už jen kvůli vaší bezpečnosti.

Stejnou pozornost věnujte i potrubí. U starších trubek se mohou vyskytnout potíže, proto je nechte prověřit a případně vyměnit za nové. Máte jistotu, že nebudete muset za půl roku znovu bourat kuchyň nebo koupelnu.

Plíseň se může skrývat kdekoliv

Nešvarem starších obydlí bývá také plíseň, která může být skrytá pod malbou stěn. Ihned po výměně elektroinstalace a potrubí si naplánujte důkladné oškrabání starých nánosů a nechte provést novou stěrku. Vyplatí se investovat do antibakteriálních a protiplísňových barev – zejména v místech, která jsou náchylná na vlhnutí. Hygiena je přece na prvním místě.

V případě starších domů se můžete setkat také s hmyzem ukrytým pod podlahami nebo nebezpečnými látkami, jako jsou azbest či olovo. Jejich odstranění si ale často žádá odbornou pomoc. Dále čtěte: Tekuté tapety mají skvělé vlastnosti. Hodí se i na nerovný povrch a jejich životnost je až dvacet let.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu