S těmito pravidly se vám podaří mít praktické a nadčasové bydlení

Interier 13. března 2020 | 10:45 — Marie Drahá
Nezáleží na tom, jaký máte vkus nebo jak velký máte byt. Existují pravidla, kterých byste se při zařizování interiéru měli držet za všech okolností. Víte, která to jsou?
Další 4 fotografie v galerii
Zařídit si příjemné a útulné bydlení není vždy jen otázkou peněz / Internet

Každý preferuje jiný styl, odlišné barvy a různé materiály. Někdo žije v bytě 1+kk, další má k dispozici prostornou vilu. Při vybavování svého vysněného hnízdečka však mohou udělat chybu všichni. Zejména tehdy, pokud se nebudou držet pravidel, která fungují napříč časem i kontinenty.

Funkčnost na prvním místě

Můžete mít kuchyň za půl milionu, ale pokud nedodržíte pravidlo pracovního trojúhelníku, moc dobře se vám v ní vařit nebude. Stejně tak se jen těžko budete dostávat na malou toaletu, když si pořídíte dveře s otevíráním směrem dovnitř. Na všechny tyto praktické věci je třeba předem myslet. S řadou z nich vám poradí bytové studio či designér, další ale budete muset zvládnout sami. Neméně důležité totiž je, uspořádat si celý prostor logicky tak, abyste se obklopili věcmi, které používáte nejčastěji nebo jsou vám nějakým způsobem blízké. Zbytek může zůstat schovaný.

Soulad a jednotný styl

Toužíte po nadčasovém interiéru, který nebude působit chaoticky ani kýčovitě? Větší kusy nábytku či spotřebiče nikdy nekupujte impulsivně, jejich nákup si předem dobře promyslete. Především v menším bytě je velmi důležité, aby celek tvořil jednotný prostor. Držte se při zařizování jednoho stylu a barvy, interiér můžete vždy oživit zajímavými dekoracemi či textiliemi, které lze v průběhu času jakkoliv obměňovat. Máte vysoké stropy, málo denního světla nebo potřebujete opticky prodloužit místnost? Berte to před vybavováním bytu v potaz.

Harmonie v prostoru

Může se stát, že si nově zařídíte pracovnu, ale nepodáte v ní žádné výkony. Koupíte novou postel, ale celé noci probdíte. Jednoduše se ve svém novém bytě nebudete cítit příjemně. Kde se stala chyba? Možná je načase seznámit se se základními pravidly staročínského umění feng shui. Už naši předkové si nechávali od proutkařů poradit, kam postavit postel. Dosáhnout harmonie se vám podaří i díky tomu, že se naučíte respektovat různé energie v domě. Dále čtěte: Záclony nahrazují průsvitné rolety. Jsou moderní, praktické a dají se ovládat i z postele.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Zavřít reklamu