Udělejte si doma radost. Jarním interiérem, který vám zvedne náladu

Interier 21. března 2020 | 09:19 — Marie Drahá
S jarem každoročně přichází nová energie. Příroda je v rozpuku a vše je plné svěžesti. Chcete si udělat radost i při pobytu doma? Nebojte se jej oživit výraznějšími pastelovými barvami a dekoracemi z přírody. Zvednou vám náladu.
Dalších 5 fotografií v galerii
Květinové dekorace promění každou místnost k nepoznání / Internet

S barvami si můžete hrát v celé domácnosti. Nejjednodušším řešením je přitom výměna textilií v celém bytě. V kuchyni si nově prostřete stůl, vyměňte záclony, závěsy, návleky na polštářky i ložní prádlo, barevně sladit můžete i ručníky nebo utěrky. Neváhejte vytáhnout ze skříně ani starší zachovalé ubrusy po babičce. Možná budete překvapeni, jak hezky se budou v kuchyni vyjímat.

Pohrajte si s barvami

Veselejší náladu vám navodí odstíny žluté nebo zelenkavé, oranžové či růžové. A samozřejmě květinové vzory nebo textury s vyobrazením přírody. Máte doma starší nevzhlednou stěnu nebo tmavý kout? Co ji zkusit oživit tapetou s přírodními motivy? Když k ní přisunete pohodlné křeslo, rázem se stane nejoblíbenějším koutem celé domácnosti.

Při zvelebování interiéru se však vyhněte jedinému: nesnažte se místnosti zbytečně překombinovat. Veselé barvy a jarní motivy mnohem lépe vyniknou, pokud se objeví v každé části maximálně ve dvou výraznějších provedeních – například ubrus a závěsy. Když k tomu přidáte rozkvetlý květináč s narciskami, uděláte si radost dvojnásob.

Nechte svůj interiér rozkvést

Bez květin to ostatně na jaře ani nejde. Každé oko potěší pohled na vázičku se sněženkami, bledulemi, modřenci a později i trvalkami, které najdete na své zahrádce. Jestli jste odkázáni na květinářství, nezapomeňte se cestou kolem stavit pro pár tulipánů. Hezkou dekoraci si však můžete obstarat i v přírodě. Stačí uřezat kousek kvetoucí větvičky, která okamžitě probudí interiér k životu. Navíc vypadá stylově.

Nezapomeňte si také doma naklíčit osení. Čerstvou zeleň si jednoduše obstaráte díky semínkům ječmene a pšenice. Za deset dní se můžete pyšnit krásně vzrostlou travičkou, kterou můžete použít na Velikonoce pro jarní dekorace na stůl. Ladit bude skvěle s proutěnými věcmi i rustikálními předměty. Dále čtěte: S těmito pravidly se vám podaří mít praktické a nadčasové bydlení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu