Jak zamezit tomu, aby se ze stylového obýváku stala časem dětská herna

Interier 23. března 2020 | 09:31 — Marie Drahá
Tráví vaše nemluvně většinu času v obývacím pokoji? Pak možná zvažujete, kolik prostoru nejmenšímu členu rodiny vyčlenit, aby se z místnosti nadobro nestala velká dětská džungle. Nenechte se omezovat, jde to i stylově.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vyčleňte nejmenším dočasně v obývacím pokoji dětský koutek / Internet

Dokud si batole vystačí s hrací podložkou a několika plyšovými zvířátky, není co řešit. Jakmile se začně přemisťovat po čtyřech a následně se vydá na průzkum domu, je třeba si obydlí lépe zorganizovat.

Hlavně bezpečně

Platí, že na prvním místě by vždy měla být bezpečnost. Ostré rohy stolků či komod v obývacím pokoji proto rozhodně opatřete chrániči – ideálně transparentními nebo v barvě samotného nábytku. Veškeré pokojové rostliny odstraňte z dosahu dítěte, ale z místnosti je neodnášejte. Zeleň do obýváku patří. V každém případě ohraďte otevřený krb a namísto dětské podložky položte do pokoje měkký kusový koberec, který se dobře udržuje. Malé dítě si na něm zahraje stejně dobře.

Dětský koutek je nutnost

A nyní přichází na řadu to podstatné: chcete se ve svém obývacím pokoji cítit příjemně a trávit v něm čas bez toho, aniž by vás pobyt v něm stresoval? Přestože malému dítěti těžko rozkážete, kam (ne)může, vyplatí se dočasně mu vyčlenit v obývacím pokoji dětský koutek. Jedině tak docílíte kýženého kompromisu.

Jakou část obýváku zvolíte, záleží čistě na vás a především na podmínkách, které doma máte. Věřte, že to jde i na velmi malém prostoru. Jestli si nevíte rady, nebojte se oslovit odborníka, za výsledek to určitě stojí. Příliš vhodné není obecně místo u televize, která by i při občasném zapnutí lákala děti sledovat z velmi blízké vzdálenosti. Udělejte jim spíš radost barevnými samolepkami na stěně.

Zóny opticky oddělte

Do dětského koutku můžete umístit stolík, dětskou židli, menší stan či kuličkový bazén. Oceníte možná i kus omyvatelné stěny, na kterou si budou moci nejmenší malovat. Na nejpoužívanější hračky pořiďte stylový ratanový koš či jednobarevné krabice dle vašeho vkusu, případně jim vyčleňte nejnižší šuplíky v dosahu. Je jasné, že v průběhu dne nezůstanou na svém místě, ale večerní úklid vám díky tomu zabere jen několik minut. Jednotlivé zóny můžete od sebe pomyslně oddělit koberečkem.

I když zatím nemáte zařízený dětský pokoj, vyvarujte se toho, nastěhovat do obývacího pokoje dětské oblečení. Lehce totiž sklouznete k tomu, že se začnou svršky kupit na křesle či na sedačce a o stylovém obýváku si budete moci nechat jenom zdát. Pokud se jedná o věci na procházku, vyčleňte jim raději prostor v předsíni.

Zkuste se pohoupat

Máte doma pevné stropy nebo ještě lépe v obýváku dřevěný trám? Pověste na něj závěsnou látkovou či ratanovou houpačku. Vedle sedacího nábytku bude vypadat stylově a vaši nejmenší ji ocení. Časem ji můžete přemístit na terasu či na balkon, kde si díky ní vytvoříte kouzelnou atmosféru. Dále čtěte: Při zařizování balkonu se nezapomeňte řídit tím, jak moc je vystaven slunečním paprskům.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Mytí potravin považuje většina lidí za správné. Jenže...

Šeřík zkrášlí a provoní každou zahradu. Duben je...

Při výběru sedačky se zaměřte i na potahovou látku....

Provoz venkovního bazénu není levný. Jsou ale možnosti, jak...

Žárlivost a urážlivost nejsou ryze lidské vlastnosti. Tyto...

Rozbitá zahradní hadice může ještě posloužit. Snadno z ní...

Zavřít reklamu