Schovávat pravidelně nábytek před deštěm? Máme pro vás lepší řešení

Exterier 25. února 2018 | 11:24 — Marie Drahá
Blížící se jaro už nás nutí přemýšlet o tom, jak letos zvelebit nebo vylepšit terasu či balkon. S trochou snahy může tvořit další místnost v bytě. Jak ji však vybavit, pokud není perfektně krytá před deštěm? Existuje řešení. Nábytek, kterému nevadí ani rozmary počasí.
Dalších 7 fotografií v galerii
Borovice na terasu vhodná není. Akácie, teak nebo eukalypt bez obav / Shutterstock

Obzvlášť terasy na stránkách časopisů připomínají často obývací pokoje. Sedačky a křesla s líbivým textilním potahem, přehozy a pufy. Jak romantické. Když ale vyhlídnete na vlastní terasu, připadá vám to docela nereálné. Zatím z ní umetáte navátý sníh, někdy na ní stojí kaluže vody. A kupovat si hezký a drahý nábytek jen kvůli letní sezoně, nebo jej pravidelně stěhovat dovnitř a ven? Blbost, říkáte si. Možná jste ale zatím nenarazili na ten vhodný. Výrobci už totiž přišli s vybavením, které lze mít v exteriéru prakticky celoročně.

Jestli se chcete přiblížit snímkům z časopisů, nekupujte v zimě ve slevách jednoduchou skládací variantu, ale ptejte se po nábytku s voděodolným potahem. Od obývákových souprav je prakticky k nerozeznání. Kromě deště mu nevadí ani chlor nebo sluneční paprsky. Má navíc tu schopnost, že rychle schne. Pro časté jarní nebo letní deštíky jako stvořený. Některé potahy lze navíc po čase i stáhnout a prát v pračce.

Vydrží i dřevo, žádá si jen olej

Obávat se nemusíte ani konstrukce, a to ani v případě, že dáváte přednost klasickému dřevu. Pro zahradní nábytek se používá nejčastěji teak, eukalypt, nebo také akácie. S vodou sice příliš nekamarádí, ale po sezonním obroušení a pořádném naolejování vypadá jako nový. Odborníci radí používat přírodní napouštěcí olej, který má ochrannou a impregnační funkci. Je to jako s pořádnými kvalitními botami nebo čímkoliv jiným. Když jim věnujete potřebnou péči, využijete je do jakéhokoliv počasí a vydrží vám řadu sezon.

Skvělým doplňkem je voděodolný vak

Levnější variantou pak může být umělý ratan v různých barvách s hliníkovou konstrukcí. Tento nábytek je lehký, snadno přenositelný a také lecos vydrží. Velmi variabilní jsou sedací pytle nebo vaky, které se rovněž vyrábějí i z voděodolných materiálů. Terasu nebo balkon zajímavě oživí a poskytnou stejné pohodlí jako křesílka. Nemusíte se bát, že by byly jen pro děti. Dělají se i ve velikostech XXL.

Romantickou atmosféru dotvoří závěsy, které rovněž sežente z kvalitní a voděodolné látky. Díky nim nebude na terasu foukat, nabídnou i ochranu před slabým deštěm. Problém nejsou ani koberce, které jsou k dostání protiskluzové a odolný proti vodě i plísním.

Řiďte se vlastním stylem

I exteriérový nábytek podléhá módním trendům, je ale otázka, na kolik se jimi zcela řídit. Svou roli by totiž při zařizování měl hrát i váš osobitý styl. V prvé řadě by navíc nábytek měl plnit svůj účel. Nezvelebujeme terasu pro to, aby ji obdivovali sousedi, ale abychom si jí pořádně užili. Jste zvyklí na terase snídat nebo večeřet? Sednout si tam večer se sklenkou vína nebo pořádat večírky s přáteli? Podle toho ji i vybavte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho pořádně litovat

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho...

Ráj turistů a rybářů. To je vstupní brána do Žďárských...

Při pronájmu auta v zahraničí můžete pořádně prodělat,...

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor...

Poznejte hlavní město módy. Eurovíkend v Miláně vás...

Vzhůru na nejvyšší horu Beskyd. V okolí si v zimě užijí...

Zavřít reklamu