Ozdobte dveře velikonočním věncem. Poradíme, jak ho jednoduše připevnit

Exterier 29. března 2018 | 15:44 — Marie Drahá
Jaro a Velikonoce obzvlášť přejí nejrůznějším dekoracím. Byla by škoda záměrně se jim vyhýbat i na vchodových dveřích jen proto, abyste je nepoškodili. Věnec, srdíčko nebo jakoukoliv vazbu přichytíte hned několika způsoby.
Dalších 5 fotografií v galerii
Dekorace lze libovolně měnit během ročních období / Pixabay

Na lepidlo jakéhokoliv druhu okamžitě zapomeňte. S šetrným způsobem nemá nic společného. Umí narušit barvu dveří i povrchovou úpravu a poškodit je tak nenávratně. Bez rizika nejsou podle odborníků ani provázky nebo stužky, které zavěsíte přes lem dveří a přichytíte na vnitřní straně. Mohou totiž poškodit těsnění. Z domu vám začne unikat teplo, zvenku naopak doléhat větší hluk.

Kovové a magnetické držáky

Jako ideální varianta pro uchycení věnců a dalších větších dekorací se jeví držáky. Magnetické se hodí pro majitele bezpečnostních dveří s ocelovou konstrukcí. Lze je totiž libovolně nastavit, takže udrží i ty nejtěžší dekorace. Držák společně s dekorací se ke dveřím díky magnetismu automaticky přichytí. Není nutné lepit, připínat nebo jakkoliv ničit drahé dveře.

Existuje i varianta pro majitele levnějších dveří. Jakýmsi univerzálem pro ocelové i dřevěné dveře je kovový držák. Upevňovací otvor se přichytí podle výrobce pod lem dveřního kukátka. K dostání je ve třech velikostech, které odpovídají průměrům různých kukátek. Podle čísla domu nebo bytu můžete dokonce zjistit energii vašeho obydlí, jak jej podle numerologů určují planety.

Drží i plastové háčky

Levnější variantou než držáky jsou samolepicí plastové háčky. Docela dobře drží, a pokud je věncem zakryjete, nejdou ani vidět. Podle zkušeností udrží i těžší dekorace. Existují v různých barvách, takže je dost možné, že se vám je podaří sehnat v odstínu vašich dveří.  

Připínáčky drží, ale dveře ničí. Přesto se také k nim uchyluje řada majitelů. Jestli máte starší dveře, zřejmě vás to nebude mrzet tak jako v případě dveří za desítky tisíc korun. Další ženy používají silonový vlasec, který protáhnou vrchem přes dveře, nebo také oboustrannou lepicí pásku. Stejně tak lepicí pistoli.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Začíná mrznout, dopřejte ptáčkům jídlo a pamlsky na...

Při vaření je velmi významným pomocníkem. Jak správně...

Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z...

Nealkoholický svařák zahřeje, chutná a zamilují si jej i...

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Zavřít reklamu