Nezapomeňte na balkoně na zvonkohru. Dodá prostoru harmonii a prospěje vaší psychice

Exterier 17. června 2018 | 13:20 — Marie Drahá
Jednu dobu byly velkou módní záležitostí. Časem zevšedněly a staly se spíš ezoterickým symbolem. Přesto zvonkohry na svém kouzle rozhodně neztratily. Všude tam, kam si je pověsíte, přinášejí podle feng shui harmonii a pozitivní energii. Mohou být originální dekorací vašeho obydlí.
Dalších 9 fotografií v galerii
Staročínské umění feng shui přisuzuje zvonkohrám velký význam / Shutterstock

Podobně jako tibetské mísy, bubínky nebo djembe jsou zvonečky i jedním z nástrojů muzikoterapie a tudíž skvělé pro naši psychiku. Objevili jste na půdě starší zvonkohru, nebo se vám nějaká zalíbila na trhu? Neváhejte. Radost a pohodu vám přinese v interiéru, ale i v okolí domu. V závislosti na symbolech může mít i další prospěšné vlivy.

Zjemní prostory jang

Zvonkohry se vyrábějí z kovu, ze skla, z bambusu, klasického dřeva i kombinace různých materiálů. Jednotlivé zvonečky pak mohou tvořit tyčky, kuličky a další nejrůznější motivy a symboly, jaké si jen dokážete představit. Při výběru záleží čistě na vašem vkusu. Podle starodávného čínského umění feng shui pomáhají rozptýlit a zjemnit čchi a měnit ji na jin. Jsou proto vhodné do prostorů, které jsou přiliš jang.

Hodí se ke vchodu i na chodbu

Zvonkohry se doporučuje věšet poblíž vchodových dveří, aby se rozezvonily pokaždé, když někdo vstoupí do domu. Mohou totiž znamenat změnu energie. Uplatnění najdou také v chodbách, které bývají spíš tupým prostorem, můžete je však pověsit i v ložnici, kde budou působit harmonicky. Neměly by však viset přímo nad místy, kde spíte, jíte nebo pracujete.

Radost udělá na balkoně či na terase

Pokud jsou zvonkohry umístěny v interiéru, je třeba na ně zvonit. Nabízí se to, jestli slušivou dekoraci zavěsíte například při scházení ze schodů. Odměnou vám může být příjemný a uklidňující zvonivý zvuk. Na terase nebo na balkoně se o něj postará sám vítr. Ani ta nejlepší hudební stanice tento nezaměnitelný cinkot nenahradí. Zamilujete si jej. Užít si jej můžete v houpací síti, která je atrakcí každé zahrady. Jak ji pověsit, aby byla pohodlná a zároveň i bezpečná, jsme psali zde.

Jste na vlastním území

Radost z líbivé dekorace mohou někdy překazit sousedi, kteří jsou hákliví na jakýkoliv zvuk. Jenže většinou to bývají ti, kterým vadí i ranní ptačí zpěv, a na vesnici štěkot psa nebo kokrhání kohouta. Nenechte se však vyvést z míry. Dům i jeho okolí je vaše území, natožpak aby vám někdo diktoval, co si můžete pořídit, nebo ne. Souseda možná potěší malý dárek: špunty do uší.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu