Moderní přístřešky nad dveře mají obrovskou spoustu výhod

Exterier 06. července 2018 | 11:45 — Marie Drahá
Ochrání vstupní prostor před nejrůznějšími rozmary počasí i nečistotami. A také nemusíte moknout, když hledáte klíče. Přístřešky nad dveře jsou nanejvýš praktické a dokáží z každého vchodu udělat takový, za kterým se budou všichni rádi obracet.
Dalších 6 fotografií v galerii
Moderní skleněná stříška s hliníkovými profily / Shutterstock

Vchodové stříšky, které jsou na trhu k dostání, se pyšní tím, že jsou odolné i proti krubobití a mají dlouhou životnost. Nejsou ovšem stavěné na velké převisy sněhu padající z velké výšky, velké kusy ledu nebo ohromné rampouchy. Pokud do nich přesto zainvestujete, nebude to na rok ani dva. Vydrží celou řadu let. Máte u domu zádveří? Zkuste ho šikovně a účelně využít.

Stříška by měla ladit s vchodovými dveřmi a jeho okolím. Jak může vypadat? Možností je celá řada. Řemeslníci vám mohou vyrobit přesně na míru dřevěné krovy a na ně položit tašky - stejně jako v případě klasické střechy. Při tomto řešení je však třeba mít na zřeteli, aby před vchodem nevznikl zbytečně tmavý kout. Tato varianta navíc nepatří k nejlevnějším.

Nejčastější je sklo nebo lexan

Hotové stříšky se vyrábějí ze silného akrylového skla i z lexanu. Obojí bývají doplněny hliníkovými profily. Nejčastěji čirá výplň propouští světlo, barvu profilu je možné vybrat hnědou, bronzovou, bílou, také stříbrnou. Téměř všechny vchodové stříšky mají integrovaný dešťový okap. Pokud preferujete nad jednoduchostí zajímavější tvary, které například ladí i se schodištěm, na místě je umělecký kovář. Stříšky se nejčastěji montují na běžnou cihlovou stěnu. Jestli máte dům zateplený polystyrenem, je možné dokoupit montážní set, který obsahuje závitové tyče a chemickou kotvu.

Jak ji čistit?

Čistit klasické vchodové stříšky není nic složitého. Obvykle si vystačíte s teplou vodou s mycím prostředkem a čistým hadříkem, případně houbou. Pozor na písek, který by mohl povrch zbytečně poškrábat. Zakázaná jsou ředidla a nejrůznější žíraviny.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu