Nevzdávejte se venkovní vířivky ani když přijdou mrazíky. Poradíme, jak ji správně zabezpečit

Exterier 10. září 2018 | 13:44 — Marie Drahá
Pořídili jste si na terasu vířivku a máte obavy, že s odchodem letního počasí se jí budete muset do další sezony vzdát? Nikoliv, pokud si k ní pořídíte několik doplňků, které odolají i nižším teplotám. Zárukou je pak kvalitní vana s tvrdou skořepinou.
Další 4 fotografie v galerii
Vana s tvrdou skořepinou odolá i mrazům / Shutterstock

Vířivka je pro mnohé symbolem relaxace. Sportovci ji vyhledávají pro uvolnění svalů, řada lidí si ji však pořizuje také ze zdravotních důvodů. Mohou to být chronické poruchy spánku, špatný krevní tlak, kterým trpí hlavně diabetici, a především bolesti kloubů. S tím vším vířivý bazén pomůže. Teplá voda posiluje cévy a zrychluje krevní oběh, stejně tak odbourává stres. Právě proto si mnozí užívají osobních lázní rádi z pohodlí domova.

Masážní trysky si můžete nechat nainstalovat do sprchového koutu, případně do vany, a užívat si tak relax a uvolnění, kdykoliv po něm jen zatoužíte. Kdo však touží po blahodárných účincích vířivky na čerstvém vzduchu, pořídí si ji na balkon, na terasu nebo přímo na zahradu. Někdo dává přednost pevné vířivce, někdo nafukovací, kterou lze libovolně přenášet.

Obě varianty mají svá pro a proti. Pro většinu lidí je však dostupnější mobilní varianta, která je i cenově přijatelnější. Lze ji pořídit od 10 tisíc korun. Déle trvá, než se v ní voda ohřeje a oproti pevné vířivce má omezený počet trysek, přesto svůj účel splní takřka na výbornou.

Mrazíky přežije tvrdá skořepina

Pokud si chcete vířivku užívat po celý rok, je lepší na to myslet už během koupě. Mrazíky totiž přežije výhradně vana s tvrdou skořepinou, té rozmary počasí nijak výrazně nevadí. Bublinky si tak můžete vychutnávat klidně na zahradě plné sněhu.

Termoizolační příslušenství

Jestli se spokojíte s venkovním koupáním do desíti stupňů pod nulou, měla by to podle výrobců přežít i nafukovací vířivka vyrobená z tvrzeného syntetického materiálu. Je však nutné pořídit si k ní speciální termopodložku a termoizolační plachtu, pro ochranu hladiny také termoizolační kryt. Lepší také je, pokud během mrazíků přemístíte bazén pod přístřešek. Ten jej alespoň částečně ochrání proti rozmarům počasí.

Pozor na bezpečnost

Koupání v chladnějším období je třeba přizpůsobit i okolí bazénu, hlavně pokud máte děti. Vyplatí se vířivku umístit co nejblíže domu, abyste při výstupu z teplé vody nemuseli dlouho stát na zimě. Pozornost věnujte podlaze, kde je velmi snadné přivodit si na kluzkém povrchu nepříjemný úraz.

Pevný a nosný povrch

Nezapomínejte ani na skutečnost, že navzdory tomu, že je vířivka přenosná, nelze ji postavit kamkoliv. Vyžaduje pevný povrch a také patřičnou nosnost. Vířivka plná vody může totiž vážit klidně tunu. Vyhněte se proto starším balkonům a ne příliš zpevněným terasám, kde by mohl bazén poškodit konstrukci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Zavřít reklamu