Nápady, jak si na zimu ozdobit vchodové dveře. Jde to i levně

Exterier 23. listopadu 2018 | 18:35 — Marie Drahá
Advent pomalu klepe na dveře. Máte na nich už výzdobu? Pokud ne, pusťte se do ní! Vchod je vizitkou každého domu a zkrášlit jej vánoční dekorací není nic složitého. Pokud vyrazíte do přírody, může vás vyjít i docela levně.
Dalších 8 fotografií v galerii
Velkou parádu udělá i obyčejné jmelí, které se dá pořídit doslova za pár korun / Depositphotos

V obchodech už znějí koledy, vánoční zboží nabízejí prodejci pomalu od září. Co se naladit na vánoční atmosféru také doma? Není třeba se striktně držet začátku prosince. Jak se říká – kdo je připraven, není ohrožen. Než se začnete věnovat pečení perníčků a balení dárků, můžete mít hezky vyzdobený vstup do domu.

Zatímco světelné řetězy, svícny a dekorace přicházejí na řadu opravdu až v adventu, ozdobit si vchod koncem listopadu není nic proti ničemu. Obzvlášť pokud se prozatím vyhnete přezdobenému americkému stylu a dekorujete dveře střídmě.

Věnec je osvědčená klasika

Nejtypičtější dekorací na vchodové dveře je věnec, který je totožný s adventním, jen mu chybí čtyři svíce. Nejjednodušší je pořídit si jej v obchodě a zavěsit. Nabídka je široká a vybere si každý. Mnohem větší radost však budete mít, když si takový věnec sami doma vyrobíte. Je to velmi jednoduché. Stačí si pořídit korpus – ať už z polystyrenu, ze slámy nebo z proutí a ten podle své libosti ozdobit. Vystačíte si s krásně zdobenou nebo vánoční mašlí, starými baňkami, které na korpus připevníte tavnou pistolí, případně oříšky, jablíčky či zvonečky, které najdete doma.

Příroda toho nabízí hodně

Hotové poklady však najdete v přírodě. Máloco předčí věneček z jehličí dozdobený šiškami, cesmínou a dalšími plodinami, které vám nabídne v tomto období každá polní stezka. Takový věnec lze vytvořit i bez kupovaného korpusu, a to jen za použití stahovacího drátku. Dobarvované suché plody pro dekoraci případně dokoupíte v květinářství. K dozdobení lze použít i stříbrný či zlatý sprej, který dodá jakékoliv ozdobě vánoční punc. I domácnost můžete mít na Vánoce jako ze škatulky. Začněte s úklidem už teď.

Výzdobu přizpůsobte celkovému stylu

Při tvorbě nezapomeňte na sladění barev, obzvlášť pokud máte nebo plánujete nějakou výzdobu také na oknech či na zábradlí. Neměla by se bít, ale spíš hezky doplňovat. Platí také, že k dřevěným oknům se víc hodí přírodní až rustikální dekorace, hliníkové dveře si žádají výzdobu moderní nebo minimalistickou. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii.

Čím univerzálnější, tím déle vydrží

Není samozřejmě pravidlo, že na dveřích musí viset jenom věnec. Vkusnou a jednoduchou dekoraci vykouzlíte i z několika větviček dozdobených mašlí, zvonečky nebo baňkami. Oblíbené jsou také kytice pověšené shora dolů, dekorace ve tvaru stromečků, Santovy hole nebo boty. Pokaždé ale dbejte na to, aby na dveřích zbytečně nepřekážely a nepřivíraly se. A pamatujte, že čím jednodušší a univerzálnější výzdoba, tím déle vám na dveřích vydrží. Klidně až do jara.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu