Zabraňte slunečním paprskům udělat z bytu saunu!

Interier 21. července 2017 | 08:54 — Anna Novotná
Už je za námi pár dní, kdy se sluneční paprsky ve velké míře opíraly do oken domu a dovnitř sálaly ještě větší horko, než bylo venku! Pokud chcete zabránit tomu, aby v bytě bylo jako v sauně, pořiďte si kvalitní žaluzie. Mezi nejúčinnější žaluzie se v boji proti slunci řadí rozhodně ty předokenní.
Další 2 fotografie v galerii
Sluneční paprsky udělají z vašeho domova skleník. / Internet

Předokenní žaluzie totiž sluneční paprsky odrazí ještě dřív, než stihnou rozpálit okno. S jejich instalací do oken rodinných domů je nejlepší počítat už při stavbě domu, avšak nijak obtížná není ani dodatečná montáž. Výběr lamelových rolet je velmi pestrý, můžete je mít z hliníku, z PVC nebo i ze dřeva. Venkovní rolety lze ovládat pomocí šňůry, tyče s klikou nebo i elektromotorem.

Setkat se můžete také s možností reflexních fólií, které se aplikují na sklo oken zvnějšku. Sluneční paprsky tato neviditelná ochrana odráží. Pořídit si ji můžete do několika tisíc korun. Na trhu však najdete i termoizolační fólie, které také chrání před slunce, ale navíc v chladných měsících brání úniku tepla z bytu ven.

Staré dobré rolety

Jednoznačně nejpoužívanější stínící technikou už mnoho let zůstávají horizontální interiérové žaluzie. Vyrábějí se převážně hliníkové a k dostání jsou v široké škále barev. Tento osvědčený způsob má v domácnosti většina lidí. V boji proti slunci sice nejsou stoprocentní, ale většinu paprsků zachytí. Ke klasice už dnes patří i staré dobré rolety, které se vyrábějí ze speciálního polyesteru s antistatickou úpravou. U rolet lze zvolit i variantu s bočními lištami, ty totiž brání pronikání světla po stranách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu