Užitečné rady při zařizování dětského či studenstkého pokoje. Inspirujte se krásnými nápady

Interier 06. listopadu 2017 | 20:47 — Anna Novotná
Pokud plánujete zařídit svému dítěti nový pokojíček, pak vám mohou být užitečné rady a tipy týkající se inspirace do dětského pokoje. Při plánování dětského pokoje je zapotřebí vše pořádně naplánovat.
Dalších 30 fotografií v galerii
Stačí dobrý nápad / Internet

Děti poměrně rychle rostou a mění se i jejich potřeby, proto s tímto vývojem při nákupu veškerého nábytku a vybavení počítejte. Dětský pokoj by měl být uzpůsoben a zařízen tak, aby byl pro vaše děti místem pro odpočinek i hry.

Při zařizování dětského pokojíčku dbejte na tyto zásady:

 • Pokoj by neměl být tmavý. Světlá místnost působí také opticky větší, což je určitě žádoucí. Na stěny proto zvolte nějaké jemné pastelové barvy, které budou pro oči příjemné. 
 • Povaha a záliby dětí vašich dětí jsou nejdůležitější a od toho by se mělo odvíjet celé vybavení.
 • Cokoliv budete do dětského pokoje vybírat, myslete zejména na bezpečnost!
 • Z nábytku je nutné pořídit hlavně postel s kvalitní matrací, psací stůl, vhodnou židli, šatní skříň, věšák, police, krabice či kontejnery na knihy a hračky.
 • Myslete na prostor na hraní. Nepřeplňte pokoj nábytkem, protože pokojíček je přece především herna pro vaše děti. Indiánské teepee vypadá v interiéru velmi hezky a dětem poskytne úžasný koutek na čtení, skrýš nebo útulné místo na hraní.

 • Pokud dítě ještě nechodí do školy, většina jeho činností probíhá právě na podlaze. Je proto nutné zajistit, aby byla podlaha teplá, příjemná a snadná na údržbu. Ideální jsou dětské koberce nebo kusové koberce menších rozměrů s hravým motivem.
 • Dítěti, které chodí do školy, můžeme pořídit nábytek, který takzvaně roste s ním. Například otáčecí nastavovací židle, posunovací stůl, atd. Oblíbené jsou pohodlné sedací vaky. 
 • Celkový styl a design pokoje pak můžete krásně doladit vhodnou barvou stěn, tapetami či nejrůznějšími bytovými doplňky v požadované barvě. Krásně vypadají také samolepky na zeď a různá světýlka. Fotografie v galerii.
 • V malém prostoru můžete pro větší školáky a studenty využít patro na spaní. Úložný prostor pod ním může posloužit například jako šatní skříň.
 • Některé děti budou rády překvapené, ale jiné se chtějí na úpravě svého pokoje podílet, aby byl přesně podle jejich představ. Větší školáci a studenti do výbavy pokoje, barev a celkovéhu designu rádi mluví. 
 • Zařizujte pokojíček tematicky. Pokud víte, že vaše dítě si potrpí na nějakou postavičku z pohádky nebo miluje loďe či letadla nebojte se zařadit tohle téma do pokoje. Jednoduchými pomocníky jsou samolepky na zeď. Dnes bez problému koupíte samolepky na zeď různých tvarů, barev a stylů. Vypadá to nápaditě a dá to minimum práce. Můžete také na stěnu nakreslit barvami nějaké pěkné malby, nebo nechat dítě, aby vám pomohlo a vneslo tak do pokoje trochu samo sebe.

Ve fotogalerii vám nabízíme několik krásných inspirací na dětské a studentské pokojíčky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou