Ombre v interiéru: Úžasný způsob, jak si originálně vymalovat. Postup zvládne každý

Interier 01. listopadu 2017 | 16:37 — Anna Novotná
Trend ombre hair, tedy účesy, které barví vlasy do dvou tónů, je stále velice populární a oblíbila si ho nejedna celebrita. Už jste ale slyšeli o "ombre wall"? Je to naprosto úchvatný způsob, jak si velmi originálně vymalovat ve vašem bytě nebo domě.
Další 4 fotografie v galerii
Vymalovat si stěnu ve stylu ombre, můžete i sami! Když budete vědět, jak postupovat, nemůžete nic zkazit / Pinterest

Není na tom nic složitého a garantujeme vám, že nikdo z vašich známých či příbuzných nic podobného doma nemá. Nemůžete se rozhodnout mezi několika tóny jedné barvy? Tak to je pro vás "ombre wall" ideální – můžete jich totiž použít několik! Respektive: musíte!

Vyberte si pečlivě barvy

Na výběru barev si dejte záležet. Nejlépe si vyberte několik tónů jedné barvy, aby byl přechod pozvolný. Barev ale můžete vybrat i více, pokud jdou po sobě barevném spektru. Barva by měla korespondovat se stylem vybavení vaší domácnosti, ale i s účelem pokoje.

Ložnice, obývák nebo dětský pokoj?

Například do obývacího pokoje jsou nevhodné příliš výrazné barvy, které by vás mohly rušit, jako třeba oranžová nebo červená. Mnohem lépe vypadá bílá, světle zelená, levandulová nebo šedobéžová. Zrovna tak v ložnici zapomeňte na výrazné barvy a raději volte světlé odstíny zelené, modré, pískovou, světle vínovou, broskvovou nebo růžovou. Do kuchyně se nehodí světle modrá nebo světle zelená, ale žlutá, broskvová nebo hnědá kuchyni naopak lichotí. Do koupelny se hodí všechny světlé odstíny barev.

I výběr stěny má svá pravidla

To, kterou stěnu se rozhodnete vymalovat ombre stylem ovlivní celkový vzhled pokoje. Tato stěna upoutá pozornost a může pokoj opticky prodloužit a místnost tak zvětšit. Základní pravidlo říká, že vymalovat by se měla stěna naproti oknu, ale to platí především při volbě tmavé barvy. Ombre styl je lehký a při výběru vhodné barvy projasní pokoj sám o sobě. Pokud začnete tmavou barvou odspoda až po bílou u stropu, budete mít najednou pocit, že máte vyšší stropy.

Uvědomte si, že takováto stěna bude dominantou celého bytu a že není dobrý nápad mít ji v každém pokoji. Vyberte proto jeden jediný, do kterého se bude nejvíce hodit.

Postup zvládne každý

K vytvoření ohromující ombre stěny budete potřebovat několik plechovek zvolených barev, malířský štětec, vodu v rozprašovači a malířskou zakrývací pásku. Ta je velmi důležitá, ušetří vás následného nekonečného čištění zacákaných parket a lišt.

Při malování začínejte nejtmavší barvou odspoda. Pokud si věříte, že uděláte „rovnou“ čáru přes celou délku stěny, udělejte ji od ruky. V opačném případě si čáru nejprve vytvořte lepící páskou a vše pod ní namalujte vybranou barvou. Odlepte a nad nejtmavší barvou vymalujte o odstín světlejší barvou. Takto použijte tolik odstínů, kolik chcete. Vaše zeď bude vypadat jako velká duha.

Zatím nic zajímavého, ale následujícím krokem se vše změní v dokonalost! Vezměte si k ruce rozprašovač s vodou a na místa, kde se setkávají dvě barvy, nastříkejte trochu vody a štětcem barvy spojte do požadovaného přechodu. Můžete je spojit v pozvolný přechod, ale můžete jej nechat i trochu viditelný, hrubý či nepravidelný – prostě dle vkusu.

Několik dobrých tipů, jak ze zdi odstranit špínu, plíseň i mastné fleky, se můžete dočíst v našem článku zde. Lokálně zašpiněná či poničená zeď se totiž dá snadno opravit. Až budete s opravami hotový, můžete se pustit do malby „ombre wall“. V galerii naleznete obrázkový návod, který vám pomůže.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou