Chcete si sednout na terase, ale nemáte místo na židli? Existuje jednoduché a efektní řešení

Interier 03. ledna 2018 | 13:25 — Marie Drahá
I v místnosti, jako je koupelna, si potřebujeme někdy sednout. Nejúspornější variantou je sprchové sedátko. Přestože jej název předurčuje k jednostrannému využití, namontovat se dá také na chodbu, do předsíně nebo na balkon. Fantazii se meze nekladou.
Další 4 fotografie v galerii
Sedátko sklopíte, jen když se to bude hodit / Shutterstock

Poradit si s mini prostorem může být někdy kumšt. Příležitostné sezení lze sice vyřešit úložnou lavicí, truhlou nebo pomocí štokrlete, všechny tyto varianty však zabírají určitý prostor. Čím větší, tím spíš je potřeba s nimi při plánování v interiéru počítat. Sprchové sedátko se tváří výhradně jako koupelnový doplněk, nemusí to být přitom pravidlem. Tím, že je sklopné, s sebou nese obrovský benefit: poslouží přesně v tom okamžiku, kdy jej potřebujeme.  Dá se přiklopit těsně ke zdi tak, že zabere jen 10 centimetrů. Prostor umí ušetřit i umyvadla na desce, inspirujte se zde.

Koupelna

Jak sám název napovídá, prvotní využití má sprchovací sedátko ve sprše. Poslouží hlavně invalidům a hůře pohyblivým lidem, pro které je při mytí nezbytnou oporu. Koupel si s ním však může zpříjemnit kdokoliv. Sedátko nabízí bezpečí a pohodlí při holení nohou, není třeba balancovat na jedné noze. Umístěno může být ve sprše, ale také mimo ni.

Chodba a předsíň

Je nešikovné, pokud si není kde v předsíni nebo na chodbě sednout. Dětem i starším lidem se vestoje obouvá hůř. Pokud v místnosti není prostor pro stoličku, řešením může být právě sedátko. Záleží pouze na vás, zda zvolíte nenápadnou variantu, nebo jej necháte vyniknout. Může posloužit i v případě, kdy se zjeví nečekaný návštěvník na kus řeči „mezi dveřmi“.

Balkon

Prodejny s nábytkem dávno myslí i na majitele menších panelákových balkonů. Přesto je na zváženou, zda jej z poloviny nebo dvou třetin „zabít“ stolkem a dvěma židlemi. Obzvlášť pro ty, co si dopřávají ranní kávu nebo večerní víno raději uvnitř. Sedátko je fajn pro všechny, kteří na balkoně tolik nesedají, a dobrým řešením pro kuřáky.

Sprchových sedátek je na trhu celá řada. Zatímco do koupelny lze zvolit plast, mimo ni bude vypadat lépe pevná nerezová konstrukce například s dekorem dřeva. Sedátko unese až 160 kilogramů a obstojí i v exteriéru! Není problém je instalovat do už hotových obydlí. Levnější sedátka se dají sehnat do tisícovky, dřevěná se pohybuje kolem patnácti set korun. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

5 dobrých rad pro plánování příští dovolené. Ušetříte...

Tip na největší podzemní atrakci na světě. Město divů je...

Vinobraní u našich jižních sousedů. Co si můžete dopřát...