Houpačky do interiéru: Vtipný a originální doplněk, který působí útulně

Interier 27. července 2017 | 13:50 — Anna Novotná
Houpání je uklidňující a má obecně blahodárný vliv na lidskou psychiku. Houpací sítě, jednoduchá křesla či houpací lavice jsme si již zvykli využívat venku na terasách či zahradách. Existují však houpačky, určená k zavěšení v interiéru. A to nejen dětské!
Dalších 21 fotografií v galerii
Netradiční závěsný nábytek obzvláštní váš interiér / Pinterest

Houpačky pro dospělé, či křesla určená k zavěšení lze je koupit v mnoha obchodech v různých materiálových i tvarových variantách. Houpačka působí útulně a je to velmi vtipný a originální doplněk vašeho interiéru. 

Houpací vajíčko
Houpací oválné křesílko, které se nejčastěji prodává v provedení z ratanu obvykle bývá v přírodní barvě, ale je k dostání v bílém či jinak barevném provedení.

Houpací postel domů i na zahradu
Nádherně vypadají i postele zavěšené ze stropu. Současní designéři přicházejí s mnoha nápady a koncepty, jak takové lůžko může vypadat. Výběr je už čistě na vás. Inspiraci najdete v galerii.

Houpačka do obýváku
Do obývaku lze použít houpačku nebo také houpací síť, ve si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Pro houpací sítě je obecně vhodnější pevná tkanina, taková houpačka unese až 120 kg, ovšem je možné zakoupit i háčkované či pletené sedačky. Ty vypadají velmi efektně, jejich výhodou je vzdušnost. Samozřejmě háčkované a pletené sítě nejsou příliš pevné.

Houpačka jako polička
Houpačku můžete využít opravdu všelijak. Do ložnice jako noční stolek, do kuchyně, místo botníku. Fantazii se meze nekladou. Hopací police budou vypadat parádně v každém koutě vašeho bytu. 

Všechny zmíněné houpačky můžete ukotvit ve stropě, v podkroví s trámy, v patrovém lůžku, na terase či balkoně i v zimní zahradě. Vždy musíte ovšem dbát na kvalitní zabudování závěsného zařízení.

Pro zavěšení houpačky by měla být mezi podlahou a místem ukotvení výška minimálně 220 cm, potřebný je také určitý volný prostor kolem ní. Aby bylo uchycení dostatečně pevné, je třeba volit typ závěsu podle materiálu a konstrukce stropu. 

V případě betonového stropu se používají ocelové kotvy, na něž se našroubují ocelová oka. Do ocelových ok se následně zavěsí houpačka. V jiných typech stropů se houpačky kotví do nosníků. Je možné v krajních případech zabudovat do vyztužení, které upevníme na strop z horní strany. Toto krajní řešení je možné, jen pokud máme nad bytem půdu. V podkrovních bytech je nejvhodnější ukotvit houpačku do dostatečně nosných konstrukčních prvků střechy. Jestliže máme dostatečně nosný strop, můžeme použít i chemickou kotvu.

Podívejte se do fotogalerie na inspirace netradičního závěsného nábytku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Extrémně rychlá pozemní doprava Hyperloop míří do čínské provincie Kuej-čou

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal