Víte, proč byste měli mít sušené květiny doma maximálně půl roku?

Interier 10. ledna 2018 | 15:00 — Marie Drahá
Ze sušených květin jdou vytvořit přímo nádherné dekorace. Můžete je mít naaranžované ve váze, udělat si z nich věnec nebo je nechat zarámovat. Pokaždé vám připomenou šťastné okamžiky, jako jsou narozeniny, výročí nebo svatba. Škoda jen, že podle feng shui přinášejí do domu negativní energii.
Dalších 8 fotografií v galerii
Připomenou radostné okamžiky, ale značí minulost / Shutterstock

Sušené květiny jsou bez života a namísto energie jang obsahují energii jin. Ať jsou kdekoliv, dokážou podle učení zablokovat oblast, sníž souvisí konkrétní místo. Někteří zastánci feng shui je proto nazývají mrtvolkami minulosti, což se prý s cestou k lepší budoucnosti rozhodně neslučuje. Podle nich mohou dokonce způsobit zdravotní problém.

Je ale třeba říct, že ani všichni příznivci feng shui nejsou v tomto ohledu jednotní. Další je připouštějí, ale v období od podzimu do konce ledna. Překlenou tak jen období, kdy si čerstvé květy nenatrháme a v květinářství jsou zbytečně drahé. Nechávat je však v obydlí déle se nedoporučuje: už jen kvůli prachu, který nejde otřít ani omýt, aniž byste o dekoraci přišli. Časem navíc sušené květiny ztrácejí svůj půvab a šednou.

Jak květiny sušit

Sušit lze růže, levandule, slunečnice, šalvěj a řadu dalších rostlin. Přirozeně na tmavém a dobře větraném místě. Některé květiny se suší hlavou dolů, například růže. K sušení lze však využít i mikrovlnku nastavenou na nejnižší stupeň. Je to rychlejší a barvy zůstávají živější. Použít můžete i vysoušecí prostředky, například silikagel. Srovnatelná s přirozeným sušením je pak metoda s glycerinem, který se smíchá s vodou a stonky se do něj ponoří. Květina zůstane barevná, pružná a lesklá.

Co z nich lze vyrobit

Klasickou kytku, kterou vás někdo obdaruje a kterou usušíte, můžete dát jen tak do vázy nebo položit na komodu. Sušené květy však lákají i k nejrůznějším dekoracím, které ozdobí zeď – ať už v interiéru, nebo exteriéru. Lze z nich také vyrobit věnec jakéhokoli tvaru. Stačí si koupit požadovaný korpus a za pomoci tavné pistole vytvořit aranžmá. Krásně se bude vyjímat na dveřích, na zdi nebo na okně.

Sušené květiny můžete libovolně vyskládat na jednobarevný podklad a nechat zarámovat. V jednom velkém rámu nebo několika menších při sobě vytvoří nádhernou dekoraci na zeď. Sušenými květy můžete ozdobit také rám zrcadla, rámeček na fotku nebo skleněnou nádobu, z níž vyrobíte svícen. Použít můžete při tvoření také přízdoby z pedigu nebo dalších přírodních materiálů. Jdou různě pospojovat nebo svázat do svazků.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu