Super tipy, jak dodat za pár korun šmrnc staré ledničce

Interier 08. února 2018 | 14:58 — Marie Drahá
Navenek je oprýskaná, ale pořád funguje. Starší lednici je vám zatím líto vyhodit, nebo na novou zrovna nemáte. Co udělat pro to, aby nekazila kuchyni dojem? Dodejte jí retro nádech nebo ji přeměňte na rozkvetlou louku!
Dalších 7 fotografií v galerii
Pokud lednice funguje, dejte jí ještě šanci prokouknout / Shutterstock

Nezáleží na tom, jestli máte ledničku vestavěnou nebo samostatnou. Oba typy můžete povýšit na zcela jinou úroveň. Stačí se rozhlédnout po kuchyni a udělat si představu, jak by podle vás mohla lednička vypadat. Připadá vám fádní a potřebovala by rozveselit? Jaké barvy máte v místnosti? Jaké motivy?

Tapety

Frčely v osmdesátkách a stejně jako gramofonové desky slaví velký návrat. Výhodou je, že jsou dnes daleko kvalitnější, samolepící a omyvatelné. Tapetami zakryjete starou nevzhlednou lednici i s mrazákem a nemusíte se přitom bát, že by se vám do interiéru nehodila. Motivů i barev je totiž na trhu nepřeberné množství. Od retro prvků, geometrických vzorů, vodopádů až po ty nejodvážnější barvy. Když na to přijde, můžete měnit vzhled lednice co půl roku, a jít s dobou. Už nikdy nebude v kuchyni za šedou myšku.

Washi pásky

Pokud máte rádi námořnický styl a rádi byste ve stejném duchu i ledničku, stačí nakoupit modré nebo červené washi pásky. Můžete je střídat, lepit přes sebe, rovně nebo zešikma. Záleží pouze na vkusu a vaší kreativitě. A nemusíte se držet jednoho stylu. Také washi pásky se prodávají různě široké a s různými motivy. Budete mít problém si vybrat. Jejich výhodou je, že se jednoduše sundají, aniž byste ledničku poškodili. Navzdory tomu na hladkých plochách docela dobře drží. Jak omezit spotřebu ledničky, vám poradíme zde.

Nová barva

Starou ledničku můžete natřít barvou a psát si na ni vzkazy nebo kreslit! Využít můžete barvu, která se běžně používá na školní tabule. Stačí dokoupit krabičku s křídami. Malířským plátnem se stane tehdy, když použijete bílou samolepící fólii, na kterou se dá kreslit. Pozvěte domů výtvarně nadanou kamarádku, nebo nechejte jednoduše prostor dětem. Vyřádí se s fixami i magnetkami.

Náš tip:

Pokud uvažujete o koupi nové ledničky, pořiďte si takovou, u které lze měnit odstín! Přicházejí s nimi na trh výrobci kuchyňských spotřebičů. Výměna je možná díky speciálnímu systému držáků a magnetů. Údajně je velmi jednoduchá.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Americký zpěvák R. Kelly je opět ve vazbě!

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zužitkujte úrodu rybízu na maximum a využijte jeho léčivé...

Ptáci potřebují péči nejen v zimě, ale i v horkých...

Dětský pokojíček pro novorozence. Co všechno budeme...

Potřebujete vyčistit záchod nebo pračku? Použijte tablety do...

Zavřít reklamu