Existuje nespočet možností, jak originálně využít v interiéru žebřík

Interier 10. února 2018 | 11:47 — Marie Drahá
Přemýšlíte, čím ozvláštnit chodbu, na co pověsit bylinky, nebo kam odkládat ručníky? Napadl vás obyčejný dřevěný žebřík? V interiéru umí být zajímavým dekoračním prvkem a lze s ním experimentovat na spoustu různých způsobů.
Dalších 11 fotografií v galerii
Jednoduchý žebřík najde uplatnění i v kuchyni / Shutterstock

Když se potřebujete dostat na půdu, zajímá vás, jak je žebřík stabilní a jakou má nosnost. Pokud přemýšlíte o tom, že jej využijete v interiéru, řešíte vzhled. Nejvíc mu sluší oblíbená patina. Jestli už má žebř něco za sebou, ujistěte se také, zda je s ním bezpečná manipulace. Bylo by nešikovné, kdybyste po každém doteku vytahovali z prstů třísku. Máme pro vás totiž několik tipů, jak žebřík v domácnosti hezky využít.

Věšák na ručníky

V řadě koupelen se objevují radiátory, které vypadají jako žebříky. Majitelé si je pořizují účelově: nezaberou tolik místa a hlavně nabízejí možnost, jak sušit mokré ručníky. Pokud jej doma nemáte, můžete využít obyčejný žebřík. Sice netopí, ale ručníky na něj pověsíte stejně tak. Do rustikálních koupelen se navíc vyloženě hodí. Stejně tak můžete na postavený žebřík odložit i přehozy nebo deky v obývacím pokoji.

Věšák na bylinky

Na oknech někdy zabírají místo, ale na žebři o nich budete mít hezky přehled. Řeč je o bylinkách nebo pokojových květinách. Buď můžete rostlinky nasadit do závěsných květináčů, pokud však používáte žebřík dvoják, vyskládáte mezipatra deskami, a na ně jenom všechno vyskládáte.

Knihovna

Přiznejte si, že poličky jsou už nuda, a zkuste své knihy uložit originálně. Žebřík připevníte naležato kousek dál od stěny, aby knihy ze schodů nevypadávaly. Vytvořit můžete klidně rohovou variantu – dva žebře na dvou stěnách směrem k sobě.

Na svítidla

Nejjednodušší variantou je opřít žebřík o zeď a omotat jej menšími svítidly. Za pár minut uděláte parádu, která sklidí velký úspěch. Žebřík lze ale spustit ze stropu a mezi schody provléct stropní světla. I tento způsob vytvoří velmi zajímavý efekt. Jak si pohrát s osvětlením v jednotlivých částech bytu a vytvořit jedinečnou atmosféru? Čtěte zde.

Na oblečení

V šatníku je místa málo, další už nemáte kam postavit. Mobilní stojany jsou fajn, ale také zabírají místo. Máme pro vás řešení. Zkuste zavěsit žebřík těsně nad stropem a oblečení, které tak často nepoužíváte, mějte uložené hezky ve výšce!  Dokonce v několika řadách, schodů na ramínka je víc než dost.

Noční stolek

Bez něj se neobejdeme a většinou nabízí místa velice málo. Originálním řešením je žebřík dvoják, který proložíme deskami a postavíme k posteli. Rázem máme poliček, kolik chceme. Na knihy, hrnek od čaje, svíčku i nezbytný budík.

Nad postelí

Rádi byste postel s nebesy a přemýšlíte, jak ji vytvořit? Stačí vám k tomu dvě konzole, žebřík a kus látky. Konzole připevníte vysoko nad postel, na ně položíte žebřík a jednotlivými schody provlečete po každé straně látku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje...

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Zavřít reklamu