Chcete lepší sex? Vneste do své ložnice vášeň pomocí několika triků

Interier 14. února 2018 | 16:25 — Marie Drahá
Nemusíte mít hned ložnici vymalovanou na červeno, abyste v partnerovi vzbudili touhu. Správné rozložení nábytku nebo barevné kombinace však dokážou divy. Podpořte element ohně a vaše ložnice se navždy stane místem nespoutané vášně.
Dalších 5 fotografií v galerii
Erotiku v ložnici můžete podpořit vhodnými barvami i doplňky / Shutterstock

Ložnice je místem, kde se potřebujeme uvolnit. Místnost blízko vstupních dveří tak pro ni není nejvhodnější. I pokud bydlíte v menším bytě, snažte se pro společné lůžko vyčlenit co možná nejzazší možný kout. Nervozita z toho, že uslyšíte klíč v zámku, není na místě. Je přitom jedno, jestli je vám dvacet, nebo máte dospělé děti.

Žádné skladiště pod postelí

Hlavní roli v místnosti hraje postel. Dvě sražené válendy ložnici na erotice nepřidají, masivní postel s vysokým čelem naopak. Dobrou volbou jsou přírodní materiály. Postel by podle feng shui měla stát čelem ke zdi diagonálně od vstupních dveří. Nohy ke dveřím nebo přímo pod oknem jsou špatně. Svou roli hraje i matrace. Pokud váháte, pro jakou se rozhodnout, volte společnou.

Až se budete chtít k partnerovi přitulit, nemusíte nepohodlně sklouzávat mezi dvě poloviny, společná matrace navíc budí větší pocit sounáležitosti. Možná rádi skladujete věci pod postelí, v ložnici se tomu však vyhněte. Aby energie mohla volně proudit, měl by pod ní zůstat volný prostor.

Do ložnice se nehodí ani velké a těžké kusy nábytku, které podvědomě vyčerpávají. Lepší variantou jsou menší lehčí kousky. Platí to i o knihovnách, velkých květináčích či bytelných obrazech nad postelí. Elektronika je zakázaná, je doslova zabijákem erotiky. Na romantický film se raději podívejte na rozložené sedačce v obýváku, do ložnice patří dohra. Zákaz se vztahuje i na mobily a postelové konverzace s jinými lidmi.

Pozor na vodu, hasí oheň

V ložnici je třeba dát si pozor na přemíru energie vody, která vášeň utlumuje. Tlumené a chladné barvy jsou povolené, akvárium nebo voda na obrázcích už ne. Podpořit je třeba naopak oheň, vhodná je také kombinace prvků země a ohně. Vzbuzují vášeň, lásku i plodnost. Barvami ohně jsou jakékoliv odstíny červené. V případě erotičnosti totiž nemá tato barva žádnou konkurenci. Element země se pak vyznačuje béžovou, okrovou i meruňkovou. S červenou je však třeba zacházet opatrně a raději než celou zeď v ní zvolit doplňky. Může to být povlečení, závěsy, polštářky nebo přehoz. Ohnivou barvu podporuje zelená.

Element ohně symbolizují také trojúhelníkové tvary, zapálené svíčky nebo rozkvetlé květy. Doporučuje se mít alespoň jeden z doplňků po dvou kusech, což představuje pár. Nepodceňujte textilie, které dodávají ložnici pocit hřejivosti. Nejsou to přitom jenom chlupaté polštářky. Možná byste si netipli, ale pocit tepla a probouzející vášně dokáže vyvolat i chladivé, lesklé a jemné povlečení. Do ložnice se hodí také kameny nebo minerály, které přestavují energii země. Například ametys umístěný pod postelí z pravé strany údajně podporuje věrnost ve vztahu. Nevěru naopak může přivolat zrcadlo, které do ložnice podle feng shui vůbec nepatří.

Osvětlení pouze v teplých barvách

Studená zářivka nemá v ložnici co dělat. V případě osvětlení dejte jednoznačně přednost teplým odstínům. Krom stropního svítidla často stojí na nočních stolcích lampičky, které dokážou zajistit intimní atmosféru.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

5 dobrých rad pro plánování příští dovolené. Ušetříte...

Tip na největší podzemní atrakci na světě. Město divů je...

Vinobraní u našich jižních sousedů. Co si můžete dopřát...