Moderní, elegantní a praktické. Posuvné dveře ušetří prostor v malém bytě a umí rozdělit halu

Interier 04. března 2018 | 09:41 — Marie Drahá
Klasických dveří je na trhu celá řada a vybere si opravdu každý. Jenže zabírají místo, což může být hlavně v menších bytech docela problém. Vyžadují manévrovací prostor a zcela znemožní využít každý kout. Zvažte dveře posuvné! Věřte, že se vám větší investice několikanásobně vrátí.
Dalších 9 fotografií v galerii
Nápadité a přitom velmi praktické. Posuvné dveře otevřou prostor a nezabírají žádné místo / Pinterest

Posuvné dveře jsou elegantní, moderní a především praktické. Nabízí jednoduché řešení, jak ušetřit místo v menších interiérech, nebo naopak, jak důmyslně rozdělit větší plochy v bytech, domech či kancelářích. Jsou bezhlučné, bezbariérové a ozvláštní jakoukoliv domácnost. Zasouvací dveře se vyrábějí v mnoha variantách a provedeních.

Dveře na stěnu jako dominanta bytu

Na základě dispozic vašeho bytu můžete sami zvolit, zda jsou pro vás vhodnější posuvné dveře na stěnu, nebo do pouzdra. V případě pouzdra je nutné počítat s širší zdí nastavenou například sádrokartonem, do níž dveře po otevření zmizí a nejsou vidět.

Pokud zvolíte posuvné dveře na stěnu, musíte počítat s volným prostorem vedle dveří minimálně o stejné šířce. Dveře se pohybují po pojezdové liště, která je součástí garnýže upevněné na zdi. Jsou stále vidět, což ale v případně opravdu vydařeného kousku rozhodně není na škodu. Stejně jako u klasických dveří se můžete rozhodnout pro jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře, které se posouvají na obě strany, případně za sebe.

Do koupelny, obýváku i na terasu

Neexistuje pravidlo, kde všude v interiéru posuvné dveře využít. Rozhodněte se pro ně zkrátka tam, kde potřebujete ušetřit místo nebo rozdělit prostor. Velmi časté a oblíbené jsou do koupelen, obývacích pokojů nebo na terasu. Využijete je ale také do prostoru, který potřebujete schovat. Jsou určitě lepší variantou než obyčejný závěs.

Dveře se zrcadlem nebo tabulí

Posuvné dveře dokonce nemusí na první pohled vypadat jako dveře. Můžete je opatřit velkým zrcadlem, které zvětší jakýkoliv prostor a zároveň poslouží ke kontrole celkového vzhledu. Jestli máte doma děti, potěší je tabule, kterou do nich zakomponujete. Mohou na ni vesele malovat. Ostatně mít dnes doma malé umělce není žádný problém. Kromě dveří mohou malovat i na stěny nebo na nábytek, aniž by je zničili.

Na zakázku podle přání

Jestliže jste se pro posuvné dveře rozhodli, ale nemáte představu, jaké by se vám do bytu hodily, většina výrobců s výběrem vhodného typu dveří ochotně pomůže. Je třeba zvážit technické možnosti i design. V nabídce je výběr z nepřeberné škály dekorů dřeva, barevných laků i typů prosklení. Běžné jsou povrchové úpravy jako moření, tónování, patina nebo vysoký lesk. Pokud si zkrátka nevyberete z katalogu, můžete si dveře sami navrhnout, nebo jednoduše přinést na ukázku obrázek. Zakázková výroba je už v dnešní době naprostým standardem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu