Konec konvencím. Spojení ložnice s koupelnou je komfortní a praktické

Interier 05. dubna 2018 | 16:17 — Marie Drahá
Spojovat kuchyň a jídelnu s obývacím pokojem je už roky zcela běžné. Odvahu propojit koupelnu s ložnicí přitom najde stále málokdo. Těsná blízkost těchto dvou místností ale běžně fungovala už za první republiky. Právě historie nám může být inspirací.
Dalších 8 fotografií v galerii
Spojení ložnice s koupelnou dávno není jen výsadou bohatých lidí / Shutterstock

Nejprve je třeba zmínit, že ložnici s koupelnou lze propojit tam, kde žije bezdětný pár, případně rodina, která má možnost mít koupelny dvě. Zázemí v ložnici by totiž mělo sloužit pouze páru, který spolu sdílí společnou postel. Kromě praktičnosti v tom lze spatřit i kus romantiky.

Na očích nebo za rohem?

Pustit se do toho chce podle odborníků jen odvahu. Spojení koupelny a ložnice lze totiž vyřešit hned několika různými způsoby. Vanu nebo sprchový kout můžete mít jen několik metrů od postele hezky na očích. Lze je ale také pomyslně oddělit skleněnou stěnou nebo sádrokartonovou příčkou bez existence dveří. Využít lze transparentní sklo, ale také kouřové, pískované nebo grafosklo. Možností je celá řada. K symbolickému oddělení prostoru elegantně poslouží také posuvné dveře.

Pokud se rozhodnete pro vanu kousek od lůžka, není možné si pořídit standardní kus, který by se vám hned ohleděl. Žádané jsou designové moderní vany nebo retro vany. K oběma typům se hodí i stojánkové baterie do prostoru. Zajímavou variantou je také sprchový kout, který se dá složit do podoby velkého zrcadla na stěně. Takové řešení je vhodné i do malých samostatných koupelen. Jestli si nejste jistí vlastním řešením, nechce si poradit od architekta. Pár tisícovek pomalu za doživotní komfort určitě stojí.

Pozornost si žádá podlaha i obklad

Koupelně v takové ložnici je nutné přizpůsobit i podlahu. Přiklonit se můžete k tropickému dřevu, jako je teak, nebo k dlažbě s podlahovým vytápěním. Myslete i na vhodné obložení. Koupelnám v ložnici nesluší klasické bílé obklady, ale spíš dřevěný dekor, speciální stěrky, umělý kámen nebo voděodolné tapety. Na toaletu je lepší zapomenout. V některých případech se totiž nepříjemného zápachu nevyhneme a v ložnici určitě není žádoucí. Netřeba zmiňovat, že rozvody vody a odpady jsou ve společném prostoru nezbytné.

Především v ložnici se často potýkáme se suchým vzduchem a pořizujeme drahé zvlhčovače. To v případě společné ložnice a koupelny nehrozí. Nutné je naopak zabezpečit dobré, ale tiché odvětrávání. Jaké vybrat povlečení na postel v jednotlivých ročních obdobích, vám poradíme zde.

Jak si to vyzkoušet?

Zajít do špičkového studia, kde si lze spojení koupelny a ložnice osahat, je dnes to nejmenší. Vyzkoušet si je na vlastní kůži ale můžete v designových hotelech. Některé nabízejí na svých webech fotogalerie, kde se lze inspirovat a přímo vybrat typ, který by stál za to zkusit. Romantický víkend ve dvou je potom tím druhým neméně důležitým efektem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu