Chcete dokonalou ložnici? Věnujte pozornost také trendům v ložním povlečení

Interier 03. května 2017 | 07:07 — Anna Novotná
Také ložní povlečení podléhá módním trendům, které obzvlášť vyniknou, když postele nezastýláme. Pokud s ním sladíme závěsy a přehozy, bude ložnice dokonalá. Jasných barev se ani v posteli bát nemusíme. Měly by ale odpovídat naší nátuře, nesmějí dráždit a znervózňovat.
Další 4 fotografie v galerii
Na špici nadále zůstává nesmrtelná sněhobílá klasika, v kombinaci s jemnými barvami působí krásně a čistě / Pinterest

Luxus s historií

Hlavním hitem v nabídce ložního povlečení je luxusní hedvábný satén, který považovaly za to nejlepší již naše prababičky. V zimních měsících ho velmi úspěšně nahradí bavlněný satén v luxusním provedení. Vyrábí se z dlouhovlákné česané bavlny, která je proti jiným typům povlečení mnohem hladší a také lépe splývá. Saténové povlečení se vyznačuje dobrou výhřevností v zimních měsících, zatímco v létě naopak příjemně chladí.

Tradice a kvalita

Výhody saténového povlečení spočívají v jeho pevnosti, dokáže se přizpůsobit aktuálním teplotním podmínkám a je oblíbený pro svůj luxusní vzhled. Základ je jednobarevný, zpravidla v jemných pastelových tónech, na němž se vytkané složité vzory doslova třpytí jako diamanty. V poslední době se ale i do tohoto stylu postupně vloudily i sytější barvy.

Barevné trendy

Na špici nadále zůstává nesmrtelná sněhobílá klasika, připomínající něžný závoj nevěsty, či jemné odstíny smetanové. Do kapitoly extravagantního luxusu se řadí černá či čokoládově hnědá, samozřejmě s vysokým leskem, které nejlépe ladí s minimalistickým černobílým interiérem, zdobeným jednoduchými, stříbrnými či zlatými dekoracemi. Hlavním hitem sezóny v barevnosti jsou však všechny odstíny levandulové.

Francouzská romantika

Fialový svěží tón uklidní naši mysl a připraví ji na klidný a ničím nerušený spánek. S lehkostí se tak můžeme ponořit do snů v elegantní, a přesto romantické ložnici. Těmto požadavkům odpovídá například luxusní povlečení Lavande, které je barevně velmi příjemně sladěno ve smetanových tónech, doplněných fialovými polštáři. Vnese tak do naší ložnice i uprostřed mrazivé zimy harmonii a atmosféru letní Francie a krásný, kvalitní a luxusní textil se promění v romantický a vzdušný základ našeho spánku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu