Co s trubkami, když nechcete sekat do zdi? Sluší jim výrazné barvy i obrázky dětí

Interier 28. května 2018 | 11:55 — Marie Drahá
Schovat, nebo využít? Ve většině českých domácností je dnes nemyslitelné, aby trubky od topení lemovaly místnosti a kazily tak celkový dojem z interiéru. Jestliže však zrovna nemáte peníze na to, abyste sekali do zdi, zkuste dočasné řešení, které okořeníte kapkou kreativity.
Dalších 6 fotografií v galerii
Trubka splyne s pozadím, pokud ji nalíčíte stejnou barvou jako stěnu / Shutterstock

Trubky od topení byly kdysi vidět v každé domácnosti a nikdo se nad tím ani nepozastavoval. Majitelé domů byli naopak rádi, že budou mít v místnosti tepleji. Měli alespoň ten dojem. Například v koupelně si někteří schválně natočili vanu tak, aby si na trubkách ohřívali nohy.

Už dávno je trend jiný. Trubky, kterými protéká voda, se schovávají do zdi, nebo se hledají všemožné vychytávky, aby nebyly na očích. Co je lepší? Vzhledově jistě stěny bez trubek, ale stejně jako u všeho i tady platí všeho s mírou. Pokud se vám hned nechce do stavebních úprav, nabízí se trubky využít a vytvořit si díky jim kreativní bydlení.

Výklenky a podhledy

Nejčastěji se majitelé domů uchylují k sádrokartonu, kterým trubky olemují a schovají je do zdi. Jedná se skutečně o nejestetičtější řešení. Na oko sice uberou výklenky v místnosti trochu místa, ale zato představují možnost zajímavějšího členění. Pod stropy se nabízejí podhledy s bodovkami. Bohužel se neobejdete bez řemeslníků, množství prachu v domě i potřebných financí.

Stejná barva trubky upozadí

Právě peníze bývají v některých domácnostech kamenem úrazu. První dočasnou variantou, která se proto nabízí, pokud potřebujete nevzhledné trubky upozadit, je natřít je stejnou barvou jako je stěna v pozadí. Trubky s ní splynou a nebijí tolik do očí. Přetírat se bohužel nedoporučují ihned trubky měděné, které je třeba nechat nějakou dobu vyzrát.

Řešením jsou krycí lišty a profily

Koupit se dají běžně krycí lišty. Nabízejí je specializované prodejny a seženete je také na internetu. Naštěstí je můžete pořídit v řadě různých stylů i barev, aby se vám do domácnosti hodily. Zakryjí potrubí podél podlahy, ale i na stěně. Zajímavým řešením může být na některých místech falešný trám! Sluší každému interiéru, psali jsme zde. Stoupačky lze řešit profily. Kvůli teplu je však výhodnější zvolit profily s průduchy.

Skryjí je závěsy i květiny

Další možností je trubky maskovat. Podél oken to jde docela jednoduše. Službu prokážou záclony nebo závěsy, které navíc interiér hezky zútulní. Vodorovné trubky se nabízí zakrýt poličkami, na které rozmístíte květiny, knihy či cokoliv jiného. Poličky navrtejte pod linií trubek. Někde se vám možná podaří šikovně rozmístit nábytek tak, že trubky schová.

Vyniknou zajímavou barvou

A poslední, neméně zajímavou variantou, je trubky od topení využít. Můžete je namalovat naopak výraznou barvou a sladit s radiátorem v kontrastu s výmalbou na stěně. V bytě, který je zařízený industriálně, je nechte rovněž vyniknout. V závislosti na materiálu mohou zůstat tak, jak jsou, případně je přetřete do měděna nebo ocelovou barvou. Originálně bude vypadat svislá trubka natřená jako metr! Poslouží zároveň jako měřítko růstu vašeho dítěte.

Kam pověsit obrázky? Na trubky

Trubky od topení můžete zajímavě omotat provázkem a nevypadá to vůbec škaredě. Využít je lze také na věšení čehokoliv – věšáků s oblečením, výtvorů dětí nebo dekorativních obrázků. Uvidíte, že vám i toto řešení přijde nevšední a zajímavé. Sekání se možná nakonec dobrovolně vzdáte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Po patnácti letech se vrací na divadelní prkna! Legendární muzikál v téměř původním obsazení je zpět!

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou

Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu...

Jak na jaře sázet zadarmo a v bio kvalitě? Příprava je...

Rostlina, která do domu přináší štěstí a blahobyt. Už...